הג’וינט השיק מערכת פנימית לניהול למידה הפתוחה עבור כלל עובדי הארגון בכל העולם

ראיין האס, מי שאמון על פיתוח העובדים באופן גלובלי בג'וינט העולמי: נושא פיתוח עובדים ופיתוח הלמידה נמצא בליבת הארגון

ארגון הג’וינט העולמי, הארגון היהודי ההומניטארי הגדול בעולם, השיק את Joint University, מערכת פנימית לניהול למידה הפתוחה עבור כלל עובדי הארגון בכל העולם. המערכת מושתתת על הפתרון הטכנולוגי לניהול ההון האנושי בארגון, קורנרסטון, המיוצג בישראל על ידי חטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס. שירות Joint University עלה לאוויר לאחרונה לאחר פרויקט שארך כחצי שנה אשר עלותו נאמדת במאות אלפי שקלים.

ראיין האס, מי שאמון על פיתוח העובדים באופן גלובלי בג’וינט העולמי סיפר, כי “נושא פיתוח עובדים ופיתוח הלמידה נמצא בליבת הארגון. אנחנו מאמינים שיש לנו אפשרות לעשות את הדברים שאנחנו עושים רק בזכות האנשים הטובים ביותר עם הכישורים הטובים ביותר, בעלי הידע וההכשרה המתאימים. כדי להמשיך את הפעילות הארגונית באופן מוצלח אנחנו משקיעים כל שנה משאבים רבים בנושא של פיתוח עובדים ופיתוח הלמידה”. מתוך כך עלה הצורך במערכת שתאגד תחת קורת גג אחת את כל הידע בארגון ותנהל את תהליכי הלמידה בצורה החכמה והיעילה ביותר עבור כל עובד, בכל מדינה ממנה הוא פועל.

עם ההכרה בצורך במערכת המנהלת את כל הידע ותהליכי הלמידה בארגון, התחילו בג’וינט בתהליך אפיון פנימי באמצעות מחלקת ה-IT ואנשי מטריקס, על מנת להבין כיצד מתבצעת הלמידה בתוך הארגון כיום, ולמפות חוזקות וחולשות וכן להציף פערים וחוסרים. תהליך האפיון כלל סימון של צרכי הארגון, אפיון הפתרון הנדרש ומתן מענה לאתגרים הצפויים. במסגרת התהליך הוחלט כי אחד הצרכים המרכזיים של הג’וינט היה הנגשת כלל התכנים גם עבור השותפים בשטח ולא רק עבור עובדי הג’וינט, מה שהוביל להבנה כי יש רצון וצורך במערכת שתהיה פתוחה הן לעובדי הג’וינט והן לשותפיה בכל העולם.

פתרון הקורנרסטון מאפשר לכל ארגון לנהל את הידע ותהליכי הלמידה בו. אחד המאפיינים הייחודים שהמערכת מציעה היא חווית הלמידה האישית, כך שכל עובד יכול לנהל את הלמידה שלו ולבחור את המסלולים המתאימים עבורו. זאת, בשילוב היכולת להקים המערכת בשפות שונות והיכולת להתאים את הממשק לתרבות הארגון, הביאו את הג’וינט לבחור במטריקס ובקורנרסטון כמערכת לניהול הלמידה בארגון. מומחי המערכת מצד מטריקס ליוו את התהליך בצורה אקטיבית החל משלב האפיון, הבנת הצרכים, התאמת המערכת לארגון, עיצוב, הטמעה וכן הלאה. כמו כן, מאחר והמערכת ממשיכה להתעדכן ולהתאים את עצמה לארגון בהמשך לפידבקים, חוות הדעת וצרכים שעולים תוך כדי השימוש בה, עובדת מטעם מטריקס נמצאת פיזית באתר הג’וינט על מנת להמשיך ללוות את התהליך תוך כדי תנועה.

הוצאת הפרויקט בג׳וינט אל הפועל התאפשרה הודות לתמיכתן של קרן ווהל וקרן וולף. כיום משמשת מערכת Joint University את כלל עובדי הארגון באופן גלובלי, למעט שלוחות פעילות בשפה הרוסית, עבורן מתבצעת התאמת שפה בימים אלו שצפויה לעלות לאוויר בשבועות הקרובים.

האס הוסיף, כי “ארגון הג’וינט הוא ארגון גלובלי עם תרבות ארגונית לכל רוחבו ולכן אחד האתגרים מרכזיים היה היכולת לחבר בין הגלובלי והמקומי. מכיוון שבכל שלוחה מקומית יש את התרבות והנהלים המקומיים שלה, היה צורך במערכת המסוגלת לתת את תשומת הלב עבור הגלובלי והמקומי יחד ולחוד. מטריקס, באמצעות פתרון קורנרסטון, ידעו לספק לנו את המענה על כך ועל כל הצרכים הנוספים שעלו לאורך הדרך וכיום הצלחנו לייצר מערכת שחוצה את הארגון ומאפשרת נגישות נוחה ואחידה לכל העובדים שלנו ברחבי העולם”

אורן שטיינברג, מנהל תחום מערכות לומדה בחטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס, אמר: “מדובר בפרויקט בקנה מידה עולמי שהיה אפשר להוציא לפועל רק באמצעות שיתוף פעולה פורה ביחד עם השותפים שלנו בארגון הג’וינט. תוך זמן יחסית קצר העמדנו מערכת שמשרתת מאות עובדים בכל רחבי העולם, נתון שמחייב ליווי ותמיכה תמידי גם בימים אלו, על מנת לבצע התאמות כל העת על פי דרישות שעולות משווקים שונים ובהתאם לצרכיו הגלובליים של הארגון”.

Be the first to comment

Leave a Reply