הגושרים מלון בטבע תובע מיליון שקל ממנהלת החשבונות לשעבר: “ביצעה פעולות קשות של הפרת אמון והעלימה כספים”

לדברי עו"ד התובעת: במסגרת בדיקה שנערכה לאחר פיטורים נתגלו פקודות של הפקדות מזומן שנרשמו בכרטסת על ידי הנתבעת אבל הכספים לא הופקדו בפועל לחשבון הבנק של החברה

מלון טבע הגושרים צילום: ויקיפדיה

חברת הגושרים מלון בטבע (1996) הבעלים של מלון הגושרים מלון בטבע מקיבוץ הגושרים, הגישה תביעה בסך מיליון שקלים כנגד תושבת ראש פינה שהועסקה על ידה בתפקיד מנהל חשבונות ראשית. בתקופות מסוימות שימשה גם כחשבת ומנהלת משאבי אנוש (שם שמור במערכת).

במבוא לתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת נאמר כי עניין לנו בתביעה המוגשת בתחושה קשה וכבדה כנגד עובדת שביצעה במשך שנים פעולות קשות של הפרת אמון, לרבות העלמת כספים מתמשכת ממעסיקתה.

לדברי התובעת היא נסמכה באופן מוחלט על הנתבעת כי תנהל את כספיה בשקיפות, הגינות, ונאמנות. ברם, לדאבונה ולתדהמתה רק לאחר שהנתבעת סיימה לעבוד בשירותיה נתגלה לה פרצופה האמתי, והיא התודעה לכך שכספים רבים “נעלמו” תחת ידה במהלך כהונתה כמנהלת חשבונות ראשית, מי שהיתה אחראית הבלעדית על העברות הכספים, ביצוע תשלומים והפקדות, ניהול כרטסות והתאמות יומיות.

לטענת התובעת, הנתבעת שהפרה את חובת תום הלב, האמון, וההגינות כלפיה ופעלה מאחורי גבה תוך הפקרת האינטרסים שלה, לא היססה ליטול כספים השייכים לה ביודעין תוך שהיא מסתירה זאת בדיווחים כוזבים והצגת מצגים שקריים לממונים עליה.

מעשי הנתבעת, נטען בתביעה, עולים כדי גניבה מתמשכת ממעסיקתה וכי התובעת טרם הצליחה לאמוד את כל הנזקים הממוניים והבלתי ממוניים שהנתבעת הסבה לה, משום שמלאכת הבדיקה של היקף הנזקים טרם נסתיימה.

לדברי התובעת באמצעות עו”ד מיטל דקל במרוצת השנים בהן הועסקה הנתבעת על ידה היא הציגה בני מנהליה מצגים לפיהם הכול מתנהל כשורה, כי דיווחיה משקפים מהימנה את ניהול כספי המלון, וכי היא ממלאת אחר תפקידה כפי שנדרש ממנה.

ואולם בדיקה קפדנית ומקיפה שנערכה לאחר פיטוריה העלתה ממצאים חמורים. מלבד העובדה שנתגלו תשלומי בונוסים לנתבעת שלא אושרו על ידי מי ממנהליה, ומלבד העובדה שנתגלו כי רישומם של הלוואות ו/או מקדמות לעובדים לא שיקפו נכונה את יעד העברת הכספים, אותרו במסגרת הבדיקה פקודות של הפקדות מזומן שנרשמו בכרטסת על ידי הנתבעת אבל הכספים לא הופקדו בפועל לחשבון הבנק של החברה. כמו כן קיים חוסר בסך 730 אלף שקל בין מה שהנתבעת דיווחה ורשמה שהופקד בחשבון לבין מה שהופקד בפועל, או יותר מדויק לומר שלא הופקד בחשבון הבנק כלל.

לטענת התובעת הנתבעת עשתה שימוש לרעה באמון שנתנה בה, עשתה ככל העולה על רוחה במהלך עבודתה, העלימה כספים ותיעדה רישומים כוזבים עליהם הסתמכה התובעת בכדי לטשטש את עקבותיה. בנוסף לחיובה של הנתבעת בתשלום פיצויים לתובעת בסך מיליון שקלים, מתבקש בית הדין להורות על שלילת פיצויי הפיטורים שלה בסך 66 אלף שקל.

התובעת מציינת כי בכונתה לפנות למשטרת ישראל ולהגיש תלונה כנגד הנתבעת.

לא היה ניתן להשיג את מנהלת החשבונות עד לפרסום הכתבה.

Be the first to comment

Leave a Reply