ההסתדרות מבקשת צד בסכסוך בסלקום ודורשת להחזיר 940 אלף שקל שנלקחו מתקציב הרווחה

בפנייה לבית הדין נטען כי הנהלת סלקום הפרה בצורה גסה ובוטה את התחייבותה ההסכמית כלפי נציגות העובדים, והיא נוהגת בתקציב הרווחה כבשלה, כאילו היה בניהולה הבלעדי, מבלי לשתף את העובדים בנעשה בחלק גדול ממנו

חסימת המייל ושינוי סיסמה. צילום אילוסטרציה. תמונה: pixabay
חסימת המייל ושינוי סיסמה. צילום אילוסטרציה. תמונה: pixabay

ההסתדרות פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בבקשת צד בסכסוך קיבוצי להורות לחברת סלקום לנהל את תקציב הרווחה לעובדי החברה במשותף עם ועד העובדים. ההסתדרות קוראת לחדול מכל החלטה או פעולה חד צדדית בקשר לניהול התקציב. בנוסף יש להשיב לתקציב את הכספים שנגזלו ממנו בסכום מוערך של 940 אלף שקל, בין אם על דרך של הפרת הנוהל המוסכם, בין אם על דרך של מעילה, ובין אם בכל דרך אחרת שאינה בהסכמת הצדדים. עוד מתבקש בית הדין להורות לסלקום לחדול לאלתר מלעשות כל שימוש לרעה בחלק מתקציב הרווחה שהיה אמור להיות מועבר לתקציב פעילויות צוותיות של עובדים, ובפועל נוצל בין היתר על ידי מנהלים בכירים גם לשימושים אישיים.

בפנייה לבית הדין נטען כי הנהלת סלקום הפרה בצורה גסה ובוטה את התחייבותה ההסכמית כלפי נציגות העובדים, והיא נוהגת בתקציב הרווחה כבשלה, כאילו היה בניהולה הבלעדי, מבלי לשתף את העובדים בנעשה בחלק גדול ממנו. זאת באופן שהביא לניצול למעלה ממיליון שקלים מהתקציב שלא בהתאם להסכמות הצדדים ולא על פי הוראות ההסכם הקיבוצי המסדירות את כל הקשור לניהול תקציב הרווחה, בין אם על דרך של מעילה, ובין אם על דרך של העברת תקציבים לניצול אישי על ידי מנהלים.

בבקשה נאמר כי החל משנת 2015 ועד לחודש אוקטובר 2017 התנהלו הצדדים כמוסכם ביניהם כשעל פניו לא היו תקלות מיוחדות. ואולם בסוף חודש אוקטובר אשתקד הודיעה הנהלת החברה לוועד העובדים באופן חד צדדי כי היא משנה את דרכי הניהול של תקציב הרווחה המשותפת, באופן שבו בין היתר לא יכול הוועד העובדים לבצע כל פיקוח ובקרה על התקציב, ייעודו, וניצולו בפועל.

לדברי הוועד הסתבר לו כי הרקע לשינוי החד צדדי מטעם ההנהלה היה גילוי של מעילה חמורה של נציגת ההנהלה בוועדת הרווחה המשותפת, עובדת בהנהלת החברה (משאבי אנוש) אשר נטלה כספים מהתקציב לשימושה האישי, העבירה והקצתה כספים מתוך חשבון הרווחה המשותף למחלקות בחברה, וכן שילמה לספקים תמורת שירותים ללא ידיעת ומעורבות ועד העובדים, ובניגוד גמור להסכם הקיבוצי ולנוהל.

ככל הידוע לוועד העובדים, החברה הגישה תביעה כספית כנגד אותה עובדת בגין הכספים שלקחה לביתה. על פי בדיקת הוועד העובדת נטלה שלא כדין סך העולה על 940 אלף שקל מתקציב הרווחה המשותף.

לטענת הוועד במקום שהנהלת החברה תכה על חטא ותתנצל על העדר חוסר הפיקוח שלה על אותה העובדת ועל הפגיעה הקשה שנגרמה לעובדים בכך שמשאב שהוקצה לטובתם ניטל מהם שלא כדין, החליטה ההנהלה לנקוט בצעד חד צדדי והעבירה את תהליך הרכש של הרווחה המשותפת בכל הקשור לתווים ותלושי שי לניהולה הבלעדי של מחלקת הרכש בחברה בלבד, ללא שיתוף הוועד.

Be the first to comment

Leave a Reply