ההסתדרות נגד אוניברסיטת בן גוריון: פוגעת במעמד התעסוקתי של הביוכימאים והמיקרוביולוגים

לדברי ההסתדרות והאיגוד, תוך כדי ניהול משא ומתן, האוניברסיטה זימנה עובדים לשימוע אשר מטרתו לשנות את תנאי שכרם ולהעבירם לדירוג אחר שונה מהדירוג בו הם נמצאים

בניין ביוטכנולוגיה באוניברסיטה. צילום: מיכאל יעקובסון

ההסתדרות ואיגוד עובדי הביוכימאים והמיקרוביולוגים פנו לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בבקשה למנוע מאוניברסיטת בן גוריון לפגוע בתנאי העסקתם של עובדים המועסקים בדירוג הביוכימאים ו/או המיקרוביולוגיים באוניברסיטה.

לדברי ההסתדרות והאיגוד, האוניברסיטה בחוסר תום לב משווע, תוך כדי ניהול משא ומתן עם נציגות העובדים והאיגוד זימנה עובדים לשימוע אשר מטרתו לשנות את תנאי שכרם ולהעבירם לדירוג אחר שונה מהדירוג בו הם נמצאים כפי שחבריהם ביתר האוניברסיטאות מדורגים.

בפנייה לבית הדין נטען כי המדובר במהלך הננקט על ידי האוניברסיטה בחוסר ניקיון כפיים ואשר מטרתו להפחית את מצבת העובדים בדירוג הבכ”מ ולשמר מצב שגוי מוטעה ופסול בו עובדים רבים הזכאים לקבל שכר בהתאם לדירוג עובדי הבכ”מ מקבלים שכר בדירוג מהנדסים. זאת על אף שעיסוקם בתחומי מיקרוביולוגיה, ביוכימיה, ומחקר ובכלל זה הם מבצעים עבודות מחקר, פרסום מאמרים, והוראה במעבדות בית הספר לרפואה.

לטענת המבקשים בחוסר תום לב קיצוני, ובחוסר סבירות, מדרגת האוניברסיטה את שכר העובדים הללו לפי דירוג מהנדסים, דבר השולל מהם זכויות ותשלומים כספיים ואף מונע מהם להתקדם בדרגות בהתאם להסכמים קיבוציים לעובדי הבכ”מ.

בבקשה נאמר כי הצדדים ניהלו משא ומתן תוך כוונה להותיר את העובדים בדירוג הנכון (בכ”מ) אשר טרם מוצה, אולם האוניברסיטה החליטה כי בהעדר הסכמה לקבלת תכתיביה היא מזמנת את העובדים לשימועים טרם ההחלטה לפגוע בשכרם. אשר על כן לא נותר בידי המבקשים כי אם לפנות בבקשה דחופה זו על מנת למנוע את הפגיעה באותם עובדים אשר זומנו לשימוע, ובד בבד לבקש להסדיר את תנאי העבודה של עובדים אחרים המדורגים שלא בהתאם לדירוג עובדי הבכ”מ, על אף שעליהם להיות מדורגים כך בהתאם לתפקידם באוניברסיטה ולהשכלתם

Be the first to comment

Leave a Reply