ההסתדרות תובעת במיליון שקל את נס טכנולוגיות על פגיעה בהתארגנות עובדיה

כתב התביעה מפרט שורה של לחצים ואיומים שהחברה מפעילה, לטענת ההסתדרות, על עובדיה ועל יו"ר הוועד, על רקע ההתארגנות

צילום: אילוסטרציה

ההסתדרות הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב בקשה דחופה נגד נס טכנולוגיות, לעצירת הפגיעה בהתארגנות עובדי החברה. גובה התביעה הינו מיליון שקל.

יותר מ-2,000 עובדי נס התאגדו בהסתדרות לפני למעלה משנתיים וחצי, ומאז מתנהל מו”מ להסכם קיבוצי ראשון בחברה. בהסתדרות טוענים כי במשך תקופה ארוכה הנהלת החברה גוררת רגליים ונמנעת מלהביא לסיומו של המו”מ, במקביל למטרה שהיא שמה לעצמה לסכל את התארגנות העובדים.

לטענת ההסתדרות, בתקופה האחרונה מנהלים בכירים בנס כינסו את עובדי החברה באתרים השונים בהם הם מוצבים ברחבי הארץ, והחלו במסכת של הפחדות כלפיהם, תוך איומים שעבודתם תיפגע באופן בלתי הפיך אם הם ינצלו את זכותם החוקית והלגיטימית להתאגד – עד כדי ש”המוקד הזה פשוט ייסגר”.

לצד זאת, על פי התביעה, מנהלי החברה באתר תע”ש ניסו להביא לדה-לגיטימציה לוועד העובדים, הודיעו לעובדים כי שכרם ינוכה באלפי שקלים אם יחליטו לשתף פעולה עם הצעדים הארגוניים שמבקשת ההסתדרות לבצע.

ההסתדרות טוענת כי העובדה שמדובר באירועים דומים ובמסרים זהים וברורים נגד ההתארגנות במספר אתרים שונים של החברה, היא ראיה ברורה לכך שמדובר במסע לחצים מתוכנן ומתוזמן.

עוד נטען כי החברה פעלה נגד יו”ר הוועד ישירות, בדרך של “תפירת תיק” כנגדו הכולל תלונות שווא על תפקודו כעובד.

לצד הבקשה לפיצוי בגובה מיליון שקל בגין הפרות החוק שפורטו בכתב התביעה, נתבקש בית הדין לקבוע סעדים זמניים וקבועים שיביאו לעצירת הפגיעה האסורה בזכות ההתארגנות בעובדים.

התביעה הוגשה על ידי עו”ד סיון רדיאן מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות.

מנס טכנולוגיות נמסר כי, “צר לנו כי ההסתדרות מתוך אינטרסים צרים, מחבלת ביחסי העבודה התקינים והמכבדים הקיימים בנס, בעוד היא הוכיחה נתק מוחלט מהעובדים ואף איבדה את מעמדה כארגון יציג שמייצג את כלל העובדים. ברור לכל כי ההסתדרות מנסה לנצל את עובדי נס ולחבל ביחסי העבודה רק בכדי לקדם אינטרסים פוליטיים וכלכליים של ההסתדרות עצמה. אנו נלחם בבית הדין במסכת ההשמצות שהציגה ההסתדרות בתביעה חסרת הבסיס”.

Be the first to comment

Leave a Reply