המכון המוביל במחקרי רצף הגנום מאמץ כסטנדרט מערכות ושירותי מחשוב ענן של רד-האט

מכון סאנגר מקיימברידג' מאמץ את פלטפורמת Red Hat OpenStack ו Red -Hat CloudForms-לאספקת פתרונות מחשוב ענן באמינות גבוהה ועם יכולות גידול מרביות

ד”ר טים קאטס, מנהל מחשוב מדעי במכון סאנגר

חברת רד-האט (Red Hat), העוסקת בפתרונות קוד פתוח, הודיעה כי מכון Wellcome Trust Sanger (להלן סאנגר), מוביל עולמי במחקר הגנום ומחקר גנטי, ביסס כסטנדרט את מערכות ושירותי מחשוב הענן שלו על פלטפורמת Red Hat OpenStack  וRed Hat CloudForms-. הדבר מאפשר למכון לספק ולנהל ביתר יעילות מחשוב מדעי בהיקף גדול, או “מדע-כשֵירות”(Science-as-a-Service)  עבור חוקרים שלו וסטארט-אפים בתחום הביוטכנולוגיה, השוכנים יחד במתקן מחקר חדש בקמפוס Wellcome Genome.

ברד-האט מציינים, כי מכון סאנגר קיימברידג’ בבריטניה משמש כמרכז מצוינות עולמי לתגליות גנומיות, ומשתף פעולה עם חברות סטארט-אפ, יצרניות תרופות, ממשלות ומרכזי מחקר אחרים. מעצם טבעה עבודת המכון היא עתירת נתונים, מאחר שהארגון יוצר רצפי מספרים גדולים של דגימות דנ”א כדי לחפש שונויות, וצריך את היכולת להפוך תוצאות אלה לנתונים נגישים וניתנים לשיתוף עבור מיזמי מחקר גלובליים נוספים.

במטרה להשיג את עוצמת המחשוב הנדרשת למשימות אלה, הסתמך המכון  באופן מסורתי על תשתית אשכולות מחשוב (clusters), אך לזו חסרה גמישות ולא התאימה לשיתוף פעולה עם ארגונים אחרים. הרצון לשיתוף פעולה הפך במהירות להכרח, מאחר שהמכון רצה לעבוד באופן צמוד יותר עם מספר סטארט-אפים בתחום הביוטכנולוגיה הפועלים בקמפוס שלו. באמצעות היצע זה של Science-as-a-Service, רצה מכון סאנגר לפשט שיתוף פעולה בעולם ובקמפוס שלו. אתגר זה  חייב לשפר את תשתיות המחשוב שלו.

ברד האט אומרים, כי מדובר ב”שיפור יכולות  של  משתמשים פנימיים וחיצוניים להריץ עומסי עבודה הטרוגניים בסביבה בטוחה ומאובטחת יותר וביכולות להקצות משאבים בלחיצת כפתור יחידה”.

המכון רצה לבסס את ההיצע שלו על סטנדרטים פתוחים וטכנולוגיות קוד פתוח, כולל OpenStack כתשתית ענן פרטי והיברידי וחיפש שותף שיסייע לתמיכה בתשתית זו, אשר יהיה בעל  ניסיון בהקמת פריסות בקנה מידה גדול בתוך זמן קצר.  היות שמכון סאנגר פתח מרכז מחקר חדש, הוא העמיד לוח זמנים אגרסיבי להקמת השירות החדשני. לקבלת מענה לכל צרכים אלה, פנה המכון לרד-האט, שהיא ספקית לפתרונות קוד פתוח, ואחת התורמות לפרויקט OpenStack.

קטלוג השירות של המכון, המבוסס על פלטפורמת Red Hat OpenStack, מציע למשתמשים פנימיים ולחברות השוכנות בקמפוס הסכמים שונים לרמת שירות (זהב, כסף וברונזה), שכל אחד מהם מציע תמהיל שונה של שירותים ויישומים כדי לעזור לענות על צרכים מדעיים ייחודיים. בנוסף משתמש המכון בפתרון ניהול ענן היברידיRed Hat CloudForms  שזכה בפרסים רבים, כדי לפקח ולשלוט על סביבה מורכבת זאת, ולספק חוויית משתמש רציפה.

עוד נמסר, כי גוף הייעוץ של רד-האט עבד בשיתוף פעולה הדוק עם מומחי מחשוב מדעי במכון סאנגר, כדי לעזור בהטמעת הפתרון החדש המבוסס על OpenStack  עבור פתיחת המתקן החדש. בפני גוף הייעוץ של רד-האט הוצב האתגר של מגבלת זמן  שלושה חודשים בלבד כדי לבנות ולהשיק את הפתרון. ארגון הייעוץ העמיד לרשות המכון את הידע והניסיון שנדרשו לא רק לעמידה בלוח הזמנים, אלא גם לקביעת נהלים סביב התשתית החדשה, וסיוע בהטמעת השירותים הנלווים דוגמת אינטגרצייתCloudForms , חיוב לפי שימוש  וניהול חשבונות הסטארט-אפים בקמפוס.

טים ייטון, סגן נשיא בכיר בקבוצת תשתיות עסקיות ברד האט

ברד-האט מציינים, כי היצע Science-as-a-Service של המכון הותקן ופעיל עתה באופן מלא, ומשרת חמישה סטארט-אפים במתקן המחקר החדש. קטלוג המכון כולל שלושה פטה-בייט של נפח אחסון, 6,000 ליבות מעבדים וקישוריות 100 Gigabit, תוך יכולת להרחיב יכולות אלה עם פרויקטים חדשים והזדמנויות לשיתוף פעולה.

לדברי ד”ר טים קאטס, מנהל מחשוב מדעי במכון סאנגר: “פלטפורמת Red Hat OpenStack מאפשרת למשתמשים ליצור ולשתף  מכונה וירטואליות של המחקרים שלהם, וכדי למצוא ולהעביר מכונות וירטואליות מכל מקום אחר. המשמעות היא שאנו מסוגלים לבצע אנליזות מסובכות על נתונים ברחבי העולם, עם הביטחון שאנחנו יכולים לענות על הצרכים של שלמות נתונים ומשילות. בנוסף, Red Hat CloudForms משמש לניהול סביבת ענן היברידי מורכבת זו, ולאספקת חוויית משתמש איכותית יותר”.

טים ייטון, סגן נשיא בכיר בקבוצת תשתיות עסקיות ברד-האט, אמר: “פלטפורמת Red Hat OpenStack  וRed Hat CloudForms מאפשרות לארגונים לבנות ולנהל ארכיטקטורת ענן היברידי בעל יכולת התרחבות עצומה, המתאימה ביותר לצרכים הייחודיים שלהם הודות לאופי הגמיש של קוד פתוח. אנו שמחים על כך שמכון סאנגר ביסס את ההיצע החדש שלו על פתרונותינו, ומצפים לתמוך במאמצי המכון תוך שימוש בפתרונות אלה לסלול דרכים חדשות במחקר הגנום האנושי”.

Be the first to comment

Leave a Reply