הממונה על הביטוח ו-metoo: ברקת מכחיש שהעביר עובדת מלשכתו בעקבות החשש שיעלילו עליו

הממונה על הביטוח הנכנס, ד"ר משה ברקת, שלח מכתב בנושא לנציבת שוויון הזדמנויות בעבודה והסביר כי הפרסומים אינם מתבססים על שיחה אתו ומוציאים דברים מהקשרם. לדבריו, "לא גייסתי ולא העברתי מתפקידו אף אדם ביומי הראשון לעבודה". עוד ציין כי בכוונתו לפנות לנציבות שירות המדינה ולקבל הנחיות ברורות באשר לאיוש משרות האמון להן הוא זכאי

הממונה על הביטוח הנכנס, ד”ר משה ברקת, פנה אל נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה מרים כבהא והכחיש שהעביר נהגת מתפקידה בעקבות חשש לכך שיעלילו עליו. ברקת הסביר במכתב אל כבהא, כי הכתבה שפורסמה על הנושא “אינה מתבססת על שיחה איתי, בנושא זה או בכל נושא אחר, ובין היתר לא מביאה דברים כהווייתם ומוציאה דברים מהקשרם”.

על פי פרסומים, ביומו הראשון לתפקיד, ברקת החליט להעביר מתפקידה את הנהגת של הממונה לשעבר על הביטוח דורית סלינגר. ברקת הסביר כי מדובר בעבודה בתוך מרחב אינטימי והוא מעדיף להיות לנהוג במשנה זהירות. הפעולה גררה מחאה בקרב קבוצות פמיניסטיות. בעקבות הפרסומים, נציב שירות המדינה, פרופ’ דניאל הרשקוביץ’, ביקש לברר אם ברקת עבר על הקוד האתי של עובדי ציבור (התקשי”ר).

ברקת הסביר במכתב: “נכנסתי לתפקידי ב-22 באוקטובר 2018. נמנעתי מלבצע כל פעולה ולקבל כל החלטה טרם אישור הממשלה וכניסתי לתפקיד. ממילא לא גייסתי ולא העברתי מתפקידו אף אדם ביומי הראשון לעבודה, לרבות משרת הנהג אשר לא הייתה מאוישת במועד כניסתי לתפקיד. למיטב ידיעתי, עומדות לזכותי מספר משרות אמון אותן אוכל לאייש כרצוני באנשים בהם יש לי אמון ונוח לי לעבוד איתם, בהתאם ועל פי דרישות כל תפקיד ונסיבותיו. אני דוחה כל ניסיון לקשור את המקרה שלפנינו עם העניין הזה בכל צורה ודרך”.

עוד הוסיף ברקת: “במהלך הקריירה שלי פעלתי תמיד חדור בהכרה זו. בין היתר פעלתי להרחבת ייצוגן של נשים, גיוסן וקידומן בעבודה עד למשרות הבכירות ביותר ודאגה לתנאי עבודתן, תוך מתן דגש אישי, בין היתר לאימהות לילדים רכים. אני רואה בזה חלק משליחותי, כמו הדאגה לקידום שכבות חלשות בחברה”.

במכתב סיכם ברקת כי “הטרדות מיניות במקום העבודה הן דבר בזוי ומגונה בעיניי, שיש להילחם בו ולמגר אותו מן השורש. אישה וגם גבר, צריכים להרגיש בטוחים, מוגנים ובנוח במקום עבודתם. בכוונתי לפנות אל נציבות שירות המדינה ולקבל הנחיות ברורות באשר לאיוש משרות האמון להן אני זכאי”.

Be the first to comment

Leave a Reply