הממונה על השכר במשרד האוצר הטמיע מערכת שכר אינטראקטיבית

הממונה על השכר, קובי בר נתן: אנו מאמינים ששקיפות נתונים תורמת להגברת האמון בפעולות הממשלה, קל וחומר כאשר מדובר בסוגיה חשובה כמו שכר עובדי המגזר הציבורי

צילום ויקיפדיה

אגף השכר והסכמי העבודה, בשיתוף אגף מערכות מידע, פיתח מערכת שכר דיגיטלית ואינטראקטיבית המאפשרת מבט רוחבי על מגמות השכר במשרדי הממשלה. המערכת מהווה הרחבה של דוח הממונה על השכר שהתפרסם בחודש האחרון. מדובר בצעד נוסף ברפורמה הדיגיטלית שמוביל הממונה על השכר, קובי בר נתן, במטרה להפוך את המידע לשקוף ונגיש יותר לציבור.

המערכת מבוססת על דירוגי השכר השונים שניתן למצוא במשרדי הממשלה ובמערכת הבריאות ביניהם משפטנים, מהנדסים, שירות החוץ, רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים ועוד.

המערכת מאפשרת, לראשונה, מבט רוחבי ושלם על כלל המאפיינים השונים הנוגעים לשכר בדירוגים השונים: שכר ממוצע, התפתחות השכר לאורך השנים, חלוקה בין שכר בסיס, תוספות, שעות נוספות ועוד. הנתונים מוצגים גם בחלוקה מגדרית, ובכלל זאת מספר המשרות והשכר הממוצע.

בר נתן: “אנו מאמינים ששקיפות נתונים תורמת להגברת האמון בפעולות הממשלה, קל וחומר כאשר מדובר בסוגיה חשובה כמו שכר עובדי המגזר הציבורי, אותו הציבור מממן בכספו. המערכת מביאה לשקיפות מוגברת בחשיפת הנתונים, הנגשתם לציבור והיכולת של הציבור לערוך את הנתונים ולייצר השוואות.”

Be the first to comment

Leave a Reply