הממונה על רשות שוק ההון בכנס GIR19 בגרמניה: נאפשר לחברות Insurtech וחברות ביטוח בינלאומיות לפעול בישראל תחת הקלות רגולטוריות

בשבוע שעבר השתפה משלחת של סטרטאפים ישראלים, אשר לוותה על ידי קובי בנדלק מנכ"ל Insurtech Israel, בכנס ה-GIR19. במסגרת הכנס נערכה תחרות בין כל הסטרטאפים שהשתתפו בכנס ובשני המקומות הראשונים זכו שתי סטרטאפים ישראלים (Air doctor ו-YOUS)

הממונה על רשות שוק ההון, ד”ר משה ברקת, השתתף בשבוע שעבר בכנס GIR19 בגרמניה, ואמר כי בכוונתו לאפשר לחברות Insurtech וחברות ביטוח בינלאומיות לפעול בישראל תחת הקלות רגולטוריות.

בשבוע שעבר השתתפה משלחת של סטרטאפים ישראלים, אשר לוותה על ידי קובי בנדלק מנכ”ל Insurtech Israel, בכנס ה-GIR19. הכנס נערך בבית הספר לעסקים של אוניברסיטת פרנקפורט ובו השתתפו אנשי מפתח מתעשיית ה- Insurtechוחברות ביטוח, מהגדולות באירופה (Swiss reMunich re, Zurich ועוד) וכן סטרטאפים ישראליים.

במרכז הכנס עמד מפגש של מפקחים בכירים מאירופה, ביניהם, המפקח על הביטוח של האיחוד האירופי גבריאל ברנרדינו  EIOPA , המפקח על הביטוח בגרמניה ד”ר פרנק גרונד והמפקח על הביטוח במקדוניה קלימה פופוסקי, אשר מייצג את רשויות הפיקוח במזרח אירופה. המפקחים דנו בין היתר על עתיד הענף מההיבט הטכנולוגי.

במסגרת הכנס נערכה תחרות בין כל הסטרטאפים שהשתתפו בכנס ובשני המקומות הראשונים זכו שתי סטרטאפים ישראלים (Air doctor ו-YOUS). בנדלק הדגיש בנאומו בכנס את העובדה שישראל הופכת בתקופה האחרונה למוקד מרכזי בתעשיית הביטוח העולמית, בעיקר בגלל העובדה שהתעשייה מביטה בהערכה רבה על הפעילות יוצאת הדופן בתחום בישראל.

במהלך הכנס נאם ד”ר משה ברקת והכריז כי בכוונת הרשות לאפשר הקלות הון ותמריצים אחרים לחברות ביטוח ישראליות שישקיעו בחברות Insurtech. זאת, כדי ולהפוך את ישראל למובילה בינלאומית בתחום ולאפשר לצבור הישראלי ליהנות מהקדמה והתחרות שהטכנולוגיה הזו מאפשרת. בנוסף ציין ברקת, כי הרשות תאפשר גמישות רגולטורית לסטרטאפים ולחברות ביטוח בינלאומיות ,הפועלות תחת תקינה בינלאומית מקובלת, לפעול בישראל תחת הקלות רגולטוריות. לדבריו, זהו מהלך שיאפשר לסטרטאפים וחברות ביטוח בינלאומיות לפעול בישראל, לפתוח את השוק הישראלי לתחרות רבה יותר, ולהגדיל את השפעתו בעולם.

בכוונת רשות שוק ההון לנקוט במהלכים נוספים, בהם לפתוח בתהליך להכנסת טכנולוגיית בלוקצ’יין, שעשויה להפוך לטכנולוגיה מרכזית בתחום החיסכון ארוך טווח, ולהביא למהפכה משמעותית  בניהול הפנסיה ומוצרי הביטוח האחרים.

Be the first to comment

Leave a Reply