הנהלת דור אלון תובעת לפסול את התאגדות עובדיה וטוענת שנקנו קולות

עוד מתבקש בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לאסור על ההסתדרות הלאומית מלחלק מתנות לעובדי החברה ככל שתנסה לשוב ולהחתימם לשם שכנועם להצטרפותם אליה

מתחם דור אלון סמוך לאיקאה קריית אתא. צילום: יח"צ
מתחם דור אלון סמוך לאיקאה קריית אתא. צילום: יח"צ

חברת דור אלון ניהול מתחמים קמעונאיים מבקשת להצהיר כי תהליך הצטרפות עובדיה להתארגנות באמצעות הסתדרות העובדים הלאומית. על פי התביעה במסגרת ההתאגדות חולקו לעובדים מתנות והטבות שונות בד בבד וכתנאי להחתמתם על טופסי ההצטרפות, הוא פסול מראשיתו ונגוע בפיתוי אסור, ואף עולה כדי שוחד וקבלת דבר במרמה.

לפיכך יש לדברי דור אלון לפסול את כלל טופסי ההצטרפות ולקבוע כי ההסתדרות הלאומית לא הוכיחה יציגות בקרב עובדי דור אלון אשר לטענתה לא הצטרפו אליה מרצונם ומדעתם. עוד מתבקש בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לאסור על ההסתדרות הלאומית מלחלק מתנות לעובדי החברה ככל שתנסה לשוב ולהחתימם לשם שכנועם להצטרפותם אליה.

לטענת דור אלון כבר בימים הראשונים לניסיון ההתארגנות התגלו פגמים בולטים וחמורים בהתנהלותה של הסתדרות העובדים הלאומית בכל הנוגע להחתמת עובדיה על טפסי הצטרפות, אשר הטילו בספק את הלגיטימיות של המהלך.

כך חילקו נציגי ההסתדרות הלאומית במתחמי התדלוק והמסחר של דור אלון לעובדים המצטרפים להתארגנות באמצעותה ועוד בטרם חתימתם על טופסי ההצטרפות, מטען נייד וכרטיס הטבות נטען באמצעותו יכולים חברי ההסדרות הלאומית לקבל הטבות הנחות ומבצעים שונים.

לטענת דור אלון באמצעות עוה”ד עינת כרמי-ברק ומורן לנטוש מדובר בניסיון שוחד וב”קניית קולות” של עובדים שחלקם הגדל משויכים לאוכלוסיות מוחלשות מבחינה כלכלית/עובדים צעירים לאחר שירות צבאי, מבלי שאלה יבינו את המשמעות האמתית הטמונה בהצטרפותם להתארגנות העובדים.

דור אלון מציינת כי לפני כ-3 שבועות היא הגישה תלונה במשטרה בגין חלוקת המתונות האמורות לעובדיה בין היתר בסניפיה בזמן העבודה ובנוכחות לקוחותיה, דבר המהוה לעמדתה עבירה פלילית לכל דבר ועניין של קבלת דבר במרמה, תחבולה, ושידולי מרמה.

בתוך כך פנתה ההסתדרות הלאומית לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בבקשה לקבוע כי היא ארגון העובדים היציג בקרב עובדי תחנות התדלוק בחברת דור אלון, ולהורות לחברה המסרבת להכיר ביציגותה לנהל עמה לאלתר משא ומתן קיבוצי אינטנסיבי ובתום לב.

לדברי ההסתדרות הלאומית טענתה של החברה באשר לחלוקת “פיתויים”/”שוברי מתנות”/”פיזור הבטחות שנות לעובדים לקבלת הטבות כאלה ואחרות” היא טענה כוזבת וטוב לו הייתה מועלית.

לטענתה כל עובד המצטרף לשורותיה זכאי לקבל מכוח חברותו את כרטיס ההטבות של מועדון “שווה” מבית ההסתדרות הלאומית, ואין בקבלת הכרטיס בכדי “הטעיה מכוונת”.

עוד טוענת ההסתדרות הלאומית באמצעות עוה”ד רוית קרן-רוזין, בטי מצר-לוי, ורן קונפינו כי דור אלן מנסה לסכל את התארגנות העובדים באמצעים שונים: מעקבים, התחזות, העלאת טענות כוזבות כנגדה ועוד דור אלון מחזיקה ב-178 תחנות תדלוק בפריסה ארצית.

Be the first to comment

Leave a Reply