הנהלת פסגות ונציגות העובדים סיכמו על עקרונות להסכם קיבוצי ראשון

בימים אלו נערכים לניסוח ההסכם הסופי שתוקפו עד 2022. שכר המינימום בקבוצה יעלה ל-5,800 שקלים לפני מתן תמריצים

בית פסגות בתל-אביב, צילום: נעמן פרנקל
בית פסגות בתל-אביב, צילום: נעמן פרנקל

הנהלת בית ההשקעות פסגות ונציגות העובדים הגיעו להסכמות עקרוניות לקראת חתימה על הסכם קיבוצי ראשון בחברות מקבוצת פסגות בית השקעות, שתוקפו עד תום שנת 2022. בהתאם לעיקרי ההסכמות שגובשו, שכר המינימום בחברות בקבוצת פסגות יעלה ל-5,800 שקלים לפני מתן תמריצים. בנוסף, שכר העובדים יעודכן בארבע פעימות לאורך תקופת ההסכם. במסגרת הפעימה הראשונה ישולמו תוספת שכר שנתיות בשיעור ממוצע של 3%. חלק מעדכוני השכר ישולמו כתוספת אחידה והיתר כתוספת דיפרנציאלית – חלקם בהתאם לתוצאות החברה. בנוסף, נקבעו עקרונות קבלת עובדים לחברה, איוש משרות, תהליכי ניוד עובדים ויצירת מנגנון ביטחון תעסוקתי.

נמסר כי הסכם העקרונות משלב בין הרצון להעניק תוספות שכר והטבות משמעותיות לעובדים, לצורך לגלות אחריות מלאה כלפי החברה ולניהול כספי לקוחותיה.

לאחר החתימה על ההסכם הקיבוצי יחולק מענק חתימה לעובדים, תינתן תוספת תשלום בגין דמי הבראה, תשלום על שעות נוספות בשיעור של 150% לעבודה בימי שישי לעובדים זכאים, תוענק השתתפות במימון ביגוד לעובדי שטח, סבסוד לארוחת צהריים במשרדי החברה, כמו גם סבסוד לקייטנות לילדי העובדים, קרן השתלמות החל מתום שנת העבודה הראשונה, שני ימי הצהרה בשנה, דמי מחלה בשיעור של 100% לעובדים הזכאים החל מהיום הראשון, ערכת בית ספר לילדי כיתה א’, ערכת גיוס לצבא, שי לעובדים בוותק של 10 שנים ולעובדים בוותק של 20 שנה.

כמו כן, תינתן שעת הורות למשך שנה מיום לידה לנשים ולגברים כאחד, יוגדל השי לחגים ואירועים מיוחדים ויינתנו בדיקות סקר מנהלים אחת לשנתיים (מעל גיל 45). פסגות תשתתף בשכר לימודי אקדמאי וקורסים מקצועיים לעובדים, תעניק הטבות בדמי ניהול לעובדים וכן ייערכו אירועי רווחה שנתיים כולל לינה ועוד.

בימים אלו נערכים לניסוח ההסכם הסופי.

מנכ”ל פסגות, ברק סורני
צילום: גיא חמוי

ברק סורני, מנכ”ל פסגות בית השקעות: “אני מברך על ההגעה להבנות מול נציגות העובדים. מטרתנו המשותפת, עובדים ומנהלים כאחד, היא להמשיך ולשמור על פסגות כבית ההשקעות הגדול והמוביל בישראל ולהמשיך ולהגיע בכל בוקר למקום עבודה שהוא גם בית עבור כולנו. עובדי פסגות היו ויהיו חלק מכריע מחוסנו של בית ההשקעות”.

שלומי לוגסי, יו”ר נציגות העובדים: “לאחר תהליך ממושך אני שמח מאוד שהגענו להסכמות. ההון האנושי בחברה מהווה בסיס חשוב לשגשוגה ואני מאמין שבשיתוף פעולה אנו עתידים להמשיך ולהביא הישגים, שיצעידו יחד את החברה קדימה ויצדיקו את היותנו בית ההשקעות הגדול והמוביל בישראל. אני מבקש להודות לחבריי לנציגות ולארגון כוח לעובדים אשר עמלו להגיע לסיכום ההבנות, וכן למנכ”ל החברה, על מעורבותו האישית והחשובה להשגת ההסכם”.

ניצן תנעמי, מזכ”לית משותפת כוח לעובדים: “גאים לעמוד לצד עובדי פסגות בהסכם הקיבוצי בבית ההשקעות הגדול בישראל. זוהי נקודת מוצא לעבודת הוועד, שימשיך לייצר איגוד מקצועי משמעותי וקשוב אשר ייטיב עם העובדים והחברה”.

תהליך המשא ומתן לווה על ידי עו”ד אלי כהן, שותף במשרדו של עו”ד בני כהן ושות’, שייצג את ועד העובדים, עו”ד דורית פרצ’יק שייצגה את הנהלת חברות הקבוצה יחד עם עו”ד דפנה שמואלביץ ועו”ד רן גפטר חרמש ממשרד עו”ד רובין שמואלביץ.

Be the first to comment

Leave a Reply