הסכם קיבוצי חדש בהפניקס: תוספת שכר ממוצעת של 10.3% בתקופת ההסכם

סך עלות ההסכם מוערכת ב-120 מיליון שקל לתקופת ההסכם – 3 שנים. סמנכ"ל משאבי אנוש של הפניקס, ארז אורלי: ההסכם הינו עדות נוספת למערכת היחסים הטובה בין הוועד ועובדי החברה להנהלת החברה. יו"ר הוועד אורן שמידוב: ההסכם החדש יתרום להמשך הצמיחה של החברה

הפניקסועד עובדי החברה וההסתדרות, חתמו אתמול (ב’) על הסכם קיבוצי חדש לשנים 2019-2021. ההסכם ממשיך את ההסכם הראשון שנחתם בחברה לפני כשלוש שנים ומוסיף עליו תנאים. ההסכם התלת-שנתי רלוונטי לכ-2,800 מעובדי הפניקס, כולל הישגים משמעותיים לקידומם וממשיך לעגן את מערכת יחסי העבודה הטובים בחברה, בהתבסס על התוצאות העסקיות שהפניקס מציגה בשנים האחרונות.

במשא ומתן על ההסכם היו שותפים מטעם ההסתדרות: יו”ר הסתדרות המעו”ף גיל בר-טל, ראש חטיבת עובדי הביטוח ובתי השקעות מירי גרגיר, עו”ד הילה גבר מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי, אומרי זינגר מאגף הכלכלה, יו”ר ועד העובדים אורן שמידוב ועורך הדין מטעם הוועד אלי כהן. מטעם ההנהלה: ארז אורלי, מנהל אגף משאבי אנוש,ומני נאמן,היועץ המשפטי של החברה.

בין עיקרי ההסכם: תוספת שכר ממוצעת של כ-10.3% בתקופת ההסכם, כאשר התגמול לא יפחת מ-360 שקל לעובד בתקופת ההסכם או 3% מהשכר, הגבוה ביניהם (ובחישוב שנתי, לכל הפחות 120 שקל או 1% מהשכר, הגבוה ביניהם). כמו כן תינתן תוספת של 1% להפרשות הפנסיוניות של העובדים, כאשר העלות תחולק באופן שווה בין החברה לעובד.  

במסגרת ההסכם שופר מנגנון הבונוסים השנתיים שיינתנו לעובדים, בהתאם לעמידה ביעדי הרווח של החברה, והבונוס הכולל יגדל לעומת ההסכם הקודם. מענק נוסף של כ-5.6 מיליון שקל יוענק לעובדים לרגל שנת ה-70 להפניקס ויתווסף בחלקים שווים לבונוסים השנתיים בתקופת ההסכם.

עוד כולל ההסכם החדש השתתפות של החברה במימון ארוחות צהרים יומיות לעובדים בהיקף של כ-22 מיליון שקל בתקופת ההסכם, הגדלת התקציב הקיים של פעילויות הרווחה לעובדים, העלאת הפרשות המעסיק לקרן השתלמות ל-7.5% לכלל העובדים שסיימו את תקופת הניסיון בחברה וקיבלו קביעות, וכן השוואה בין תנאי ההעסקה של עובדים שעתיים לעובדים חודשיים שסיימו את תקופת הניסיון בחברה בנוגע לימי מחלה, ימי חופשה וימי הצהרה.

סך עלות ההסכם כ-120 מיליון שקל בתקופת ההסכם, לעובדים עליהם הוא חל (כ-40 מיליון שקל בחישוב שנתי).

סמנכ”ל משאבי אנוש הפניקס, ארז אורלי, מסר: “הסכם זה הינו עדות נוספת למערכת היחסים הטובה והפורייה הקיימת בין הוועד ועובדי החברה להנהלת החברה. אני מבקש להודות ליו”ר ועד העובדים אורן שמידוב, על ניהול הליך מו”מ מקצועי וממוקד בטובת עובדי החברה מתוך הבנת אתגריה העתידיים של החברה”.  

ראש חטיבת עובדי הביטוח ובתי השקעות בהסתדרות, מירי גרגיר, אמרה: “לאחר שחותמים על הסכם קיבוצי ראשון בחברה, האתגר הוא להטמיע את תנאיו ולהגיע להסכם שני, אשר משפר את ההסכם הראשון – ואני שמחה שעשינו זאת בחברת הפניקס. זאת, באמצעות שיתוף פעולה בין הצדדים, הובלה של ועד העובדים ותמיכה של העובדים המסורים. אני מאחלת לכולנו המשך שיתוף פעולה פורה”.  

יו”ר ועד עובדי הפניקס, אורן שמידוב, אמר: “באמצעות שיתוף הפעולה הפורה והמוצלח בין הוועד להנהלת החברה, הצלחנו לשפר את תנאי השכר והרווחה של אלפי עובדי החברה המקצועיים והמסורים. אין לי ספק כי ההסכם החדש רק יתרום להמשך הצמיחה של החברה. תודה מיוחדת מגיעה למנכ”ל החברה היוצא, איל לפידות, אשר ללא המעורבות האישית שלו, הדאגה והאכפתיות לעובדים, לא היינו מגיעים למעמד חשוב זה״.

Be the first to comment

Leave a Reply