הסכם קיבוצי חדש בחברת התרופות תרו

ההסכם כולל תוספות שכר, מענק יובל, משכורת 13, ביטוח שיניים מסובסד, נופש שנתי והשתתפות החברה בעלות גני הילדים וקייטנות הקיץ

הסכם קיבוצי חדש נחתם בענקית הפארמה תרו ישראל. תוקפו של ההסכם הוא עד סוף 2019 והוא יחול על כ-700 עובדי החברה. “ההסכם נבנה בזכות מודל של שיתוף בין ההנהלה לבין העובדים”, אמר יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן במעמד חתימת ההסכם.

מההסתדרות נמסר, כי ההסכם החדש כולל תוספות שכר מצטברות בגובה ממוצע של 8.5% לשלוש שנים, לעובדים שהוותק שלהם בחברה גדול משנה. חלק מתוספת השכר יינתן בהתאם לציוני העובדים בהערכת ביצועיהם,  וחלק נוסף מהתוספת יינתן באופן דיפרנציאלי, על פי שיקול דעתה של החברה. יודגש כי התוספות המפורטות ישולמו לעובדים בנוסף לשיעור הגדלת שכר המינימום במשק, במסגרת הפעימה הצפויה בדצמבר 2017.

בהתאם להסכם, העובדים הקבועים בחברה יהיו זכאים למשכורת 13 שתשולם בשני חלקים בערב ראש השנה ולפני הפסח. בנוסף לכך, ערך השי המוענק לאירועים משפחתיים יעלה ל-400 שקל וגובה הסכום המוענק בתלושי החג – יוגדל ב-40% ויעמוד על 500 שקל נטולרגל החתימה על ההסכם, העובדים יקבלו מענק חתימה חד פעמי בסך 1,700 שקל.

כל עובד שישלים 25 שנות ותק כעובד החברה, יהיה זכאי למתנת יובל בסך 2,500 שקל. עובדים קבועים מגיל 60 ומעלה יהיו רשאים לבקש מהחברה שלא להיות משובצים במשמרת שלישית (בשעות הלילה) והחברה תיעתר בחיוב לבקשה זו. ההסכם מסדיר גם את השתתפותם של גמלאי החברה באירועים שונים ויש גם התייחסות לשילוב הולם ולעידוד התעסוקה של אנשים עם מוגבלות בחברה.

ההסכם כולל גם מענקי הוקרה לעובדים מצטיינים, תשלום שכר עבור שהייה בכוננות וביטוח שיניים מסובסד על ידי החברה. עוד הוסכם בין הצדדים כי בכל אחת מהשנים 2017-2018, ייצאו עובדי החברה לנופש שנתי במימון החברה והוועד בגובה של 1,760 שקל לעובד.

בטקס החתימה שהתקיים בלשכת יו”ר ההסתדרות, השתתפה הנהלת החברה ונציגי הוועד בראשות עדי חיון. בטקס נכחו שותפים להסכמות שגובשו, בהם: יו”ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה, יו”ר ההסתדרות במרחב חיפה רפי מאסט ומי שהוביל את המו”מ מטעם ההסתדרות – אליעזר בלו.

Be the first to comment

Leave a Reply