הסכם קיבוצי חדש במנורה מבטחים

ההסכם יחול על כ-1,500 מעובדי חברת הביטוח והוא כולל תוספות שכר של 4% וחלוקת בונוס שנתי בהתאם לרווחי החברה. תקציב פעילות הרווחה לעובדים לשנת 2021 יעמוד על כ-5.7 מיליון שקל

מנורה מבטחים, ועד עובדי החברה וההסתדרות, חתמו על הסכם קיבוצי חדש בחברה שיחול על כ-1,500 מעובדיה. ההסכם מאריך את תוקף ההסכם הקודם בשנה נוספת עד סוף 2021, וכולל בין היתר תוספות שכר ומענקים.

המו”מ נערך בהשתתפות המשנה למנכ”ל מנורה משה מורגנשטרן וסמנכ”לית משאבי אנוש הדס מרגלית ובהובלת יו”ר הסתדרות המעו”ף עו”ד גיל בר-טל, ראש חטיבת חברות הביטוח בהסתדרות המעו”ף מירי גרגיר, עו”ד יובל ברוק ויו”ר ועד מנורה מבטחים ניסים טורקיה.

ההסכם כולל תוספת שכר של 4% שתשולם בחודש הבא לעובדים עם ותק של שנה ויותר בחברה. בנוסף, העובדים יקבלו בונוס שנתי בהתאם לרווחי החברה בשנת 2020. עוד נקבע בהסכם כי תקציב פעילות הרווחה לעובדי החברה לשנת 2021 יעמוד על כ-5.7 מיליון שקל.

יהודה בן אסאייג, מנכ”ל מנורה מבטחים: “העוצמות של קבוצת מנורה מבטחים הן בהון האנושי האיכותי והמקצועי שלה, ותקופת הקורונה הוכיחה זאת יותר מתמיד. אנו שמחים על שיתוף הפעולה הענייני וההוגן עם ההסתדרות ועם ועד העובדים של מנורה מבטחים ועם כל העוסקים במלאכה. הקבוצה שמה לנגד עיניה את טובת העובדים וכך תמשיך לפעול תמיד”.

יו”ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: “אני מברך את כל הצדדים על חתימת ההסכם. ההבנות מבטיחות שהיחסים בין חברת מנורה מבטחים ועובדיה ימשיכו להתנהל בצורה טובה. תודה לכל צוותי המשא ומתן מהסתדרות המעו”ף, ההנהלה והעובדים”.

עו”ד גיל בר-טל: “אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם ההנהלה אשר השכילה גם בשעת משבר ובימי אי-ודאות במשק לבחור בטובת העובדים ולשמור על זכויותיהם”.

מירי גרגיר: “למרות המשבר הצלחנו להגיע להסכם שטומן בחובו הישגים יפים עבור העובדים. מעבר לתוספות השכר וההישגים הכלכליים, ההסכם ממשיך לשמור על ביטחונם התעסוקתי ולחזק את הוודאות שלהם לעתיד. בימים כאלה – זה לא מובן מאליו”. 

ניסים טורקיה: “ועד העובדים מברך על ההסכם לנוכח התקופה המאתגרת שחווינו ושעוד נכונה לנו. אנחנו גאים על ההישגים שכוללים תוספות שכר ובונוסים בהתאם לרווחי החברה, אפילו בתקופה זו. הוכחנו שעובדי מנורה מבטחים שותפים מלאים להצלחה ולמשברים. אנחנו יודעים לתת כתף ולסייע ליציבות החברה, אך בד בבד יודעים גם לדרוש ולעמוד על זכויותינו”.

Be the first to comment

Leave a Reply