הסכם קיבוצי ראשון נחתם בשלמה ביטוח

סעיפי ההסכם כוללים העלאת שכר המינימום באופן ניכר מעל הקבוע בחוק והעלאת שכר בשיעור של 12% על פני ארבע שנים לצד הענקת מענקים וקרנות השתלמות לעובדים

חתימה על הסכם קיבוצי שלמה ביטוח. צילום: הסתדרות
חתימה על הסכם קיבוצי שלמה ביטוח. צילום: הסתדרות

מנכ”ל שלמה ביטוח אורי אומיד, יו”ר הסתדרות המעו”ף ארנון בר-דוד  ויו”ר ועד העובדים בשלמה עו”ד ורד כרמון חתמו היום (ד’) על הסכם קיבוצי ראשון בחברת הביטוח, שיחול על כ-150 עובדים בחברה, שהתאגדו בהסתדרות בתחילת 2016.

בחתימתה על ההסכם, שלמה ביטוח מצטרפת אל חברות ביטוח אחרות הפועלות בישראל אשר עובדיהן נמצאים תחת הסכם קיבוצי, בהן: מנורה מבטחיםכלל ביטוחמגדלAIGהפניקס ושירביט.

חותמים על הסכם קיבוצי

החתימה על ההסכם בשלמה ביטוח             צילום: ההסתדרות

תוקף ההסכם הוא עד סוף שנת 2021. בין היתר נקבע, כי השכר ההתחלתי לעובדי החברה יהיה גבוה באופן ניכר משכר המינימום הנוכחי במשק. בנוסף, לאורך תקופת ההסכם יועלה שכר העובדים בכ-12% בממוצע.

סעיפים נוספים קובעים כי אחת לשנה יקבלו העובדים בונוס, ועם חתימת ההסכם יקבלו גם מענק חתימה מיוחד.

לצד זאת הוסכם, כי לכל עובד שיצבור ותק של שנתיים תיפתח קרן השתלמות, יוגדלו מכסת ימי ההבראה ותעריף ימי ההבראה, תגדל מכסת ימי החופשה ויוענקו שני ימי בחירה בשנה לכל עובד. לראשונה בחברה, לעובדים מעל ותק של שנתיים ישולמו ימי מחלה במלואם החל מהיום הראשון. עובדים שהם הורים לילדים יקבלו תשלום בגין השתתפות בקייטנות.

מההסתדרות נמסר, כי ההסכם מסדיר את מעמד עובדי החברה ומספק להם ביטחון תעסוקתי שכן הוא כולל מנגנונים משותפים להנהלה, להסתדרות ולוועד בכל הקשור לניוד וקידום עובדים וכן במקרים של פיטורי צמצום או על רקע אי התאמה ומשמעת.

בנוסף לכך הסכימו הצדדים על הגדלת תקציב הרווחה אשר תקצה החברה לפעילויות עבור העובדים, ועל בדיקת סקר רפואית לעובדים מעל גיל 45, בהשתתפות ההנהלה.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מסר: “ההסכם מחזק את עובדי שלמה ביטוח ולצד צרכי הנהלת החברה הוא מאפשר גם לשפר את תנאי העובדים ולתגמלם על עבודתם המסורה”.

יו”ר הסתדרות המעו”ף, ארנון בר-דוד, ציין: “חברה אחר חברה אנחנו מבטיחים כי כלל עובדי ענף הביטוח ייהנו מתנאי העסקה קיבוציים ומשופרים, אשר לצד ההטבות הכלכליות מעניקים להם גם ביטחון תעסוקתי”.

יו”ר ועד עובדי שלמה ביטוח, ורד כרמון: “אני שמחה שאחרי שנתיים מאתגרות הגענו ליום המיוחל. משמח אותי מאוד שהעובדים ומשפחותיהם ייהנו מתנאים כלכליים משופרים ומביטחון תעסוקתי”.

בחתימה על ההסכם לקחו חלק בנוסף גם יו”ר ההסתדרות במרחב פתח-תקווה גיורא נחום, ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח בהסתדרות המעו”ף מירי גרגיר ומזכיר האיגוד המקצועי מהמרחב עו”ד שרון קרופרו.

לצד כרמון, חברי הוועד הם לילך פדידאיואל הרמןערן גלייזראור אלשטיין ועידן בקר.

Be the first to comment

Leave a Reply