העבודה המאורגנת בקוקה-קולה ישראל מתרחבת: עובדי המכירות ומנהלי התפעול בחברה המרכזית למכירות ולהפצה התאגדו בהסתדרות

כ-650 העובדים המשתייכים לסקטור המכירות והתפעול בקבוצה, התארגנו לאור רצונם להסדיר את זכויותיהם בהסכם קיבוצי ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי על רקע השינויים בענף המשקאות בארץ ובעולם. מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים, עמיחי סטינגר: אני קורא להנהלת החברה להכיר בהתאגדות כחוק ולפתוח בהליך המו"מ להשגת הסכם קיבוצי

צילום: אילוסטרציה

לאחר שנים שבהן התבססו יחסי עבודה קיבוציים בחברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל) ובחברה המרכזית להפצת משקאות, התאגדו בשבוע שעבר בהסתדרות כל מקדמי המכירות ומנהלי התפעול בקבוצה האם, המאגדת את שתי החברות, החברה המרכזית למכירות ולהפצה CBC-GROUP.

כ-650 העובדות והעובדים המשתייכים לסקטור המכירות והתפעול בקבוצה, התארגנו לאור רצון העובדים להסדיר את זכויותיהם בהסכם קיבוצי ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי על רקע השינויים בענף המשקאות בארץ ובעולם.

מנכ”ל האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות, עמיחי סטינגר, פנה למנכ”ל החברה המרכזית למכירות ולהפצה בע”מ, ניר לוינגר, והודיע לו על כך שההסתדרות היא הארגון היציג בקרב עובדי החברה, תוך קריאה לתאם פגישה בין הצדדים לפתיחת המו”מ.

החברה המרכזית למכירות ולהפצה עוסקת בשיווק של מרבית מותגי קבוצת החברה המרכזית לייצור משקאות קלים המספקת את שירותיה לקמעונאים, קונים ומותגים.

לפני כשנתיים, ההסתדרות, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים והחברה המרכזית להפצת משקאות, חתמו על שני הסכמים קיבוציים לעובדי קוקה קולה, שהסדירו את זכויותיהם של כ-1,400 עובדים ממערך ההפצה וכ-450 עובדים נוספים ממערך הייצור. ההסכמים כללו, בין היתר, העלאת שכר המינימום בחברה, הגדלת ההפרשות הפנסיוניות, קרן השתלמות עם שיעור הפקדות מקסימלי מטעם המעסיק והטבות נוספות. הצטרפותם להסתדרות של עובדי המכירות ומנהלי התפעול, מרחיבה באופן משמעותי את העבודה המאורגנת בקבוצת CBC.

מנכ”ל האגף להתאגדות עובדים, עמיחי סטינגר: “אני רוצה לברך את ועד הפעולה של עובדי המכירות ומנהלי התפעול, על הנחישות שהפגינו במהלך ההתארגנות. עובדים אלו בחרו לקחת שליטה על גורלם ומימשו את זכותם להתאגד בהסתדרות. בהזדמנות זו, אני קורא להנהלת החברה להכיר בהתאגדות כחוק ולפתוח בהליך המו”מ להשגת הסכם קיבוצי”.

חברי ועד הפעולה, אוהד פיש ויורם משיוב: “אנו מודים על התמיכה הרחבה שקיבלנו ורואים בכך נקודת זינוק חשובה לטיפוח ההון האנושי בחברה. הסקטורים המאוגדים בקבוצה כבר הוכיחו כי עובד מרוצה הוא קודם כל עובד טוב יותר. לטובת כלל הגורמים המעורבים, אנו קוראים להנהלה לכבד את רצון העובדים, לייצר ערוצי הידברות בגובה העיניים ולשבת עימנו ללא דיחוי על מנת לקדם את המשא ומתן לגיבוש ההסכם הקיבוצי”.

את מהלך ההתאגדות של עובדי המכירות ומנהלי התפעול בקבוצה המרכזית למכירות ולהפצה, ליוו רכז האגף להתאגדות עובדים בהסתדרות טל בורשטיין ומזכיר האיגוד המקצועי ממרחב רמת גן עו”ד אושיק סומר.

Be the first to comment

Leave a Reply