סאפ ישראל נתבעת ב-13 מיליון שקל בטענה לשורת מחדלים בהקמת פרויקט שכשל

בתביעה נאמר, כי לחברת סאפ ישראל היה תפקיד קריטי בהקמת מערכת מודרנית לניהול הלוואות שהזמינה הפניקס, אולם הפרויקט כשל באופן קולוסאלי ומערכת ההלוואות לא הושקה מעולם. לטענת הפניקס, סאפ ישראל ומנהליה מכרו לה חתול בשק. סאפ דוחה מכל וכל את הטענות שהועלו נגדה

הפניקס הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז תביעה בסך כ-13 מיליון שקל כנגד חברת התוכנה סאפ ישראל מרעננה. זאת, בטענה לשורת מחדלים יוצאי דופן מצד החברה ומנהליה הבכירים, שהביאו, על פי כתב התביעה, לכישלון קולוסאלי של פרויקט אסטרטגי יוצא דופן בחשיבותו להפניקס.

לדברי הפניקס, התעורר אצלה צורך אסטרטגי בהקמת מערכת מודרנית לניהול הלוואות על מנת לשפר את המצב הקיים, ובעיקר על מנת להשיק מגוון מוצרים חדשים בתחום האשראי הצרכני, במטרה להיות חברה מובילה בתחום זה בקרב חברות הביטוח, וכי מבחינתה מדובר היה בפרויקט אסטרטגי.

בתביעה נאמר, כי לחברת סאפ ישראל היה תפקיד קריטי בפרויקט האמור, וכי היא זו שגיבשה והציעה את התכנון של מערכת ההלוואות, סיפקה את המודולים של המערכת, שימשה כיועצת המקצועית של הפניקס, סיפקה לה שירותי תמיכה מקצועית לטובת הצלחת הפרויקט, פעלה בשותפות עסקית עם חברה נוספת (נס) שפעלה ליישום המערכת וככזו הייתה אחראית ביחד ולחוד עמה לשלב היישום של המערכת שהוצעה. בנוסף, סאפ הייתה אחראית על שירותי התחזוקה והתמיכה למערכת, ובכל רובד והיבט בפרויקט היה לה תפקיד מהותי.

אולם הפרויקט כשל באופן קולוסאלי ומערכת ההלוואות לא הושקה, ולמעשה לא הגיעה למצב בו ניתן היה להפעילה, אפילו לא בצורה מקרטעת. כך, נאמר בתביעה, לא ניתן היה להעלות על דעת לעשות שימוש במערכת לניהול הלוואות, שאינה מבצעת חישובי הצמדה שונים.

לטענת הפניקס, סאפ ישראל ומנהליה מכרו לה חתול בשק, הציגו לה מידע מטעה ביותר, הסתירו עובדות, פעלו בחוסר אכפתיות בלתי נתפסת, ברשלנות, בחוסר מקצועיות, הפרו מחויבויות חוזיות ועוד.

לדברי הפניקס, זמן רב לאחר השקת הפרויקט ולאחר שהתחיל התבהר מעט מצב הדברים העגום, התברר לתובעת כי סאפ ישראל ומנהליה הפכו אותה לשפן ניסיונות. כך למשל התברר, כי סאפ הציעה להפניקס ארכיטקטורת פתרון שלא יושמה קודם לכן על ידה בפרויקט בעל צרכים דומים, אם בכלל, מכרה להפניקס רישיונות לתוכנות שאינן מבצעות פעולות בסיסיות ביותר, הציגה מצגים חסרי אחיזה במציאות ובוודאי שמטעים ביותר, סיפקה ייעוץ שהתגלה כייעוץ אחיתופל, וכי זהו קומץ קטן ממחדליה של סאפ.

הפניקס מציינת בתביעתה, כי מערכת הלוואות אמורה הייתה להתחיל לפעול לכל המאוחר ברבעון האחרון של שנת 2015, אך אינה פועלת עד היום. צוותי העבודה פוזרו לפני זמן רב וגם לא ניתן לדעת כיום מתי בעתיד ניתן יהיה להשיק מערכת חדשה אחרת באמצעות ספק אחר, ובשל כך הפניקס לא השיקה את קשת המוצרים החדשים שהייתה חפצה להשיק.

מסאפ נמסר: “סאפ היא אחת מחברות התוכנה המובילות בעולם ובין לקוחותיה גופים מרכזיים בישראל ובעולם להם היא מספקת פתרונות התומכים בהצלחה בליבת עסקיהם. סאפ דוחה מכל וכל את הטענות שהועלו נגדה ותגובתה המלאה תימסר לבית המשפט.”

Be the first to comment

Leave a Reply