הצלחה להנפקת חברת ישראכרט בבורסה

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים: היקף הביקושים למניות ישראכרט הוא מהגבוהים שידעה הבורסה הישראלית. אנו גאים באמון ובעניין הרב שהובע בשוק ההון בחברת ישראכרט. השבוע, אורי אלון מונה למשנה למנכ"ל ולחבר הנהלה בחברת ישראכרט

שלב המכרז המוסדי של הצעת המכר של בנק הפועלים למניות חברת ישראכרט הסתיים אמש בהצלחה יתרה. מדובר באחת ההנפקות הגדולות שידעה הבורסה בתל אביב.

במסגרת המכרז המוסדי שנערך אתמול, התקבלו הזמנות בסך של 2.5 מיליארד שקל מ-200 משקיעים בהובלת הגופים המוסדיים הגדולים. הבנק החליט להיענות לבקשות בהיקף של
כ-1.6 מיליארד שקל לרכישת 58.25% ממניות חברת ישראכרט. ההזמנות שנענו מתייחסות לבקשות שנקבו בשווי חברה של 2.7 מיליארד שקל ומעלה.

עם השלמת הצעת המכר, שיעור אחזקת הבנק במניות חברת ישראכרט יהיה נמוך מ-40%. על פי חוק במצב זה ניתנת אורכה של שנה נוספת, באופן שהבנק יהיה רשאי להמשיך ולהחזיק במניות החברה עד לסוף ינואר 2021.

טרם ההנפקה חילקה ישראכרט דיבידנד בסך של 867 מיליון שקל וכן שילמה לבנק הפועלים 456 מיליון שקל תמורת מניות פועלים אקספרס.

אריק פינטו, מנכ”ל בנק הפועלים, אמר כי “היקף הביקושים למניות ישראכרט הוא מהגבוהים שידעה הבורסה הישראלית. אנו גאים באמון ובעניין הרב שהובע בשוק ההון בחברת ישראכרט. מדובר בהנפקה ראשונה של חברת כרטיסי אשראי בישראל, ואנו שמחים על כך שמשקיעים רבים ומגוונים בהובלת המשקיעים המוסדיים הגדולים השתתפו בהנפקה”.

ד”ר רון וקסלר, מנכ”ל קבוצת ישראכרט, ציין כי “אנו רואים בתוצאות המוצלחות של המכרז המוסדי הבעת אמון מצד שוק ההון בקבוצת ישראכרט המובילה את שוק כרטיסי האשראי בישראל”.

את הליך ההיפרדות מטעם בנק הפועלים מלווה משרד עו”ד אגמון ושות’ רוזנברג הכהן ושות’ ואת חברת ישראכרט מלווה משרד עו”ד גולדפרב זליגמן ושות’. בראשות קונסורציום המפיצים להנפקה עומדת פועלים אי.בי.אי חיתום והנפקות בע”מ ולצידם סייעו לידר, אפסילון, ברק קפיטל, מנורה חיתום, ויועצי ההנפקה מור לנגרמן.

השבוע, מונה אורי אלון למשנה למנכ”ל ולחבר הנהלה בישראכרט, שיחל את תפקידו במהלך יוני. בתפקידו אלון יוביל את תחומי השיווק, דיגיטל ודאטה, אסטרטגיה ופיתוח עסקי.

אורי אלון, מכהן כמנכ”ל קבוצת גוליבר המחזיקה במותגי התיירות: “גוליבר, טרווליסט” ו”חוליו” הינו בעל ניסיון ניהולי עשיר בתחומי הקמעונאות והמסחר האלקטרוני, שימש בעבר כסמנכ”ל שיווק ומכירות בחברת HOT, סמנכ”ל חטיבת הלקוחות בביטוח ישיר, מנכ”ל גוליבר תיירות ובהמשך מנכ”ל קבוצת גוליבר.

רון וקסלר מנכ”ל קבוצת ישראכרט מסר על המינוי: ” צירופו של אלון הינה תוספת כוח משמעותית אל מול האתגרים הצפויים לנו בשנים הקרובות. אלון מביא עימו ידע רב וניסיון מצטבר בעולם הקמעונאות הדיגיטלית ואני מאחל לו בהצלחה בדרכו החדשה עמנו”.

Be the first to comment

Leave a Reply