הקרן להלוואות בערבות המדינה: 4,700 בקשות תוך שש שעות

בעקבות המשבר יושמו הקלות לקבלת הלוואה. בין ההקלות, קיצור הליכי בדיקת הבקשות ומימון תשלום הריבית בשנה הראשונה בכל הלוואה שתועמד בקרן

השבוע הכריז החשב הכללי, רוני חזקיהו, על שורת הקלות נוספות במסגרת קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, שמטרתן להרחיב את ההיקף הפוטנציאלי של העסקים שיפנו לקרן ולהקל על העסקים הפונים בבקשת הלוואה. בין ההקלות, קיצור הליכי בדיקת הבקשות ומימון תשלום הריבית בשנה הראשונה בכל הלוואה שתועמד בקרן. הבנקים לאומי, מזרחי, הפועלים, הבינלאומי, מרכנתיל ודיסקונט התגייסו והסכימו להעמיד את ההלוואות בתנאים המשופרים לעסקים שנפגעו מהמשבר.

במהלך שש השעות האחרונות התקבלו במערכת הממוחשבת שנבנתה במיוחד לקליטת הבקשות והעברתן בזמן אמת לבנקים, למעלה מ-4,700 בקשות חדשות לקבלת הלוואות. בקשות אלה מצטרפות לכ-4000 בקשות שכבר הגיעו ונמצאות בתהליך אישור בבנקים השונים.

במסגרת הקרן שהוקמה, יוכלו עסקים בעלי מחזור של עד 400 מיליון שקל בשנה להגיש בקשה לקבלת הלוואה בסכום של 8% מהמחזור החודשי ועד ל-20 מיליון שקל, בפריסה של עד 5 שנים ועד 12 חודשי גרייס על הקרן. הריבית בשנה הראשונה תשולם על ידי המדינה.

בעלי העסקים שנקלעו לקשיי תזרים כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה מוזמנים לפנות לנציג אחד הבנקים שהצטרפו לקרן כדי לממש את זכאותם, או להגיש את הבקשה להלוואה באופן מקוון בצורה קלה ומהירה, דרך אתר משרד האוצר בכתובת:

החשב הכללי, מר רוני חזקיהו: “שיפור תנאי הקרן והירתמות הבנקים למאמץ הלאומי יספקו לעסקים שנפגעו במשבר סיוע תזרימי נחוץ ומהיר, כך שיוכלו להמשיך ולפעול על אף משבר הקורונה שפקד את המשק הישראלי.”

Be the first to comment

Leave a Reply