זיוף מסמכים: עובד לשעבר בטבע השתמש בפרוטוקול ישן של רשם ההוצאה לפועל כדי למשוך משכורות ולהימנע מעיקולים

על פי התביעה, הנאשם זייף שתי החלטות של הרשם, בעזרת פרוטוקול ישן בנושא ביטול עיקול, ובאמצעות תכנת מחשב לעריכה, כך שהן נחזו להיראות כהחלטות פורמליות וחתומות כדין, לפיהן בוטלו העיקולים על משכורותיו

תושב באר שבע הואשם בזיוף החלטות של רשם ההוצאה לפועל בכוונה לקבל באמצעותן במרמה משכורות מחברת טבע בה עבד בתקופה הרלוונטית.

בכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב נאמר כי על משכורותיו של הנאשם בטבע הוטלו עיקולים בסך כולל של כ-21 אלף שקלים וזאת במסגרת שתי החלטות של רשם ההוצאה לפועל בתל אביב. ואולם הנאשם זייף שתי החלטות של הרשם, בעזרת פרוטוקול ישן בנושא ביטול עיקול, ובאמצעות תכנת מחשב לעריכה, כך שהן נחזו להיראות כהחלטות פורמליות וחתומות כדין, לפיהן בוטלו העיקולים על משכורותיו.

את המסמכים המזויפים, נטען באישום, הגיש הנאשם לידי חברת טבע בכוונה להטעות אותה כאילו העיקולים בתיקי ההוצאה לפועל שלו בוטלו, וכפועל יוצא מכך לקבל במרמה מטבע את משכורותיו עליהן הוטלו כאמור עיקולים, וזאת תוך הסתמכות החברה על מצג השווא שבמסמכים המזויפים.

לטענת נציג התביעה עו”ד אסף שביט כתוצאה מהגשת המסמכים המזויפים לידי החברה קיבל הנאשם במרמה מהחברה בשתי הזדמנויות שונות את מלוא שכרו בחודשים הרלוונטיים, מבלי שהופחת משכרו סך העיקולים שעמדו על כ-21 אלף שקל.

התביעה מייחסת לנאשם אישומים של קבלת דבר במרמה, זיוף ושימוש במסמך מזויף בכוונה לקבל באמצעותו דבר.

Be the first to comment

Leave a Reply