זמן אמיתי משיק את הספר The Barmen’s book

הספר כולל 340 עמודים, עם 80 קוקטיילים, שיטות עבודה, סודות מעולם האלכוהול, הבר והברמנים שעובדים בו. בספר השתתפו כותבים רבים מהענף

זמן אמיתי ארוע סדנת קוקטיילים מולקולאריים צילום קוקטייל ROLLING SLICE - ליאת פדרמן
זמן אמיתי ארוע סדנת קוקטיילים מולקולאריים צילום קוקטייל ROLLING SLICE - ליאת פדרמן

זמן אמיתי, בית הספר לברמנים, חוגג שלושים שנות תרבות שתייה. כחלק מהחגיגות משיק זמן אמיתי את הספר  The Barmen’s book הכולל 340 עמודים, עם 80 קוקטיילים, שיטות עבודה, סודות מעולם האלכוהול, הבר והברמנים שעובדים בו. בספר השתתפו כותבים רבים מענף הבר והאלכוהול כמו אריאל לייזגולד, עופר חבקין, שחף טל, חיים גן, שירי נחום, יואב סוכרי, רני כהן, מנהלים מקצועיים בחברות האלכוהול ועוד אושיות אלכוהול בכירות ומדריכי בית הספר.

הספר, המקיף את תרבות השתייה, כולל מתכונים והוראות הכנה למשקאות וקוקטיילים, מידע מקיף על אודות ארצות הייצור, שבירת מיתוסים, טיפים לאירוח, טיפים לבניית בר ביתי ודרכי השתייה המומלצות לכל משקה ומשקה. הספר יימכר בחנות המקוונת של זמן אמיתי ב-130 שקל.

צילום: ליאת פדרמן

זמן אמיתי – סדנת קוקטיילים מולקולאריים. צילומים: ליאת פדרמן

שחף טל מנכ”ל זמן אמיתי : “כשבית הספר נפתח בשנת 1989, חזון בית הספר היה ליצוק תוכן ועשייה למונח ‘תרבות השתייה’ ולהפוך לבית הספר לברמנים הגדול בעולם והצלחנו בכך.  עם השנים התפתחנו לתחומים נוספים, וכיום זמן אמיתי היא חברה הכוללת את בית הספר לברמנים, אך מציעה גם שורה של פעילויות, הכשרות ושירותים מגוונים, שמטרת כולם היא אחת: קידום תרבות השתייה בישראל”.

צילום: ליאת פדרמן

Be the first to comment

Leave a Reply