חברה תובעת: לאחר הכשרה בשווי של 110 אלף שקל, העובד עבר למתחרה

חברת ניווי טכנולוגיות מפתח תקוה המבצעת פרויקטים מבוססי טכנולוגיית מייקרוסופט ונותנת שירותי תמיכה ואינטגרציה לחברות וארגונים גדולים, תובעת 51 אלף שקל מעובד לשעבר.

הנתבע הועסק כעובד שכיר של התובעת בתפקיד מנהל פרוייקטים בתחום תקשורת אחודה ועיקר עבודתו היה בהקמת פרויקטים אצל לקוחות שונים ומתן שירותי תמיכה. בתביעה נאמר כי לצורך לימוד וביצוע תפקידו עבר הנתבע הכשרה של 5 חודשים והתובעת נשאה בעלות הכשרתו המשוערת בסך 110 אלף שקל.

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה נטען כי 5 ימים בלבד לאחר סיום עבודתו הרשמית אצל התובעת, עבר התובע לעבוד אצל הלקוחה שלה חברת ECI טלקום, אצלה הוצב על ידי התובעת לצורך מתן מענה לצרכיה והפעלת מערכות אותן התקינה אצלה.

בתביעה נאמר כי ECI לא המשיכה את הפרויקט עם התובעת מאחר וכעת לא נדרשה לתמיכתה שכן הנתבע יכול לתפעל את המערכות ולבצע את העבודה שהתובעת ביצעה עד עתה אצל ECI.

לדברי התובעת, הנתבע עבר לעבוד במקום עבודה מתחרה מבחינת תפקידו אצלה והוא מבצע כעת במקום העבודה המתחרה את העבודה אותה היא ביצעה תוך שהוא עושה שימוש במידע וידע שלה, ובסודותיה המסחריים אליהם נחשף במסגרת עבודתו אצלה.

הנתבע נאמר בתביעה התקשר עם לקוחה של התובעת הנדרשת לידע אותו יכלה לקבל רק בהמשך התקשרותה עם התובעת ולא יכלה לקבל אלמלא עבר הנתבע לעבוד אצלה. ובכך הפר הנתבע את הסכם ההעסקה שלו הכולל בין היתר סעיף אי תחרות, פעל בחוסר תום לב, וגרם לתובעת לאבד לקוחה וכן לאבד פרויקט המשך בשווי משוער של מאות אלפי שקלים.

בית דין מתבקש לחייב את הנתבע לשאת בעלות 3 משכורות ברוטו שלו בסך 51 אלף שקל בהתאם להוראות חוק החוזים, אף שלדברי התובעת נזקיה ככל הנראה גדולים באופן משמעותי מסך גובה התביעה.

Be the first to comment

Leave a Reply