חברת אולטסט תובעת עובדת לשעבר: מחקה מהמחשב שניתן לה חומרים סודיים של החברה

בנוסף, על פי התביעה, העובדת הורידה באופן מפתיע קבצים ממערכת ה-CRM של החברה למרות שהצהירה כי אין ברשותה נתונים ובמידה שישנם ברשותה נתונים כלשהם, הבטיחה להחזירם

חברת אולטסט ציוד בדיקה העוסקת במסחר של ציוד בדיקה אלקטרוני, מכירה, והשכרה של ציוד חדש ויד שנייה, הגישה תביעה כנגד עובדת לשעבר מפרדס חנה שהועסקה אצלה משך 7.5 שנים בתפקיד אשת מכירות. זאת בטענה להפרת הסכם והפרת חובת תום הלב והנאמנות.

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נאמר כי לאחר הודעת התפטרותה של הנתבעת ובמהלך ימי עבודתה האחרונים בחברה, היא הורידה באופן מפתיע קבצים ממערכת ה-CRM של החברה (קבצי אקסל ממאגר הנתונים של החברה הכוללים את כל פרטי לקוחותיה). כמו כן, מחקה הנתבעת מדיסק המחשב נייד שעמד לרשותה במהלך העבודה את כל המידע שכלל מידע של החברה, מחשבוני תמחור, הצעות מחיר, חומר שיווקי, מיילים של לקוחות, כלל המיילים, וכן את הקבצים אותם הורידה ממערכת ה-CRM.

בתביעה נטען עוד כי במסגרת תפקידה בחברה, הייתה הנתבעת חשופה לכל המידע אודות לקוחות החברה הקיימים והפוטנציאליים, למחירים, לתמחור, לספקים, ולשיטות העבודה של החברה.

לטענת התובעת הנתבעת הפרה את סעיפי הסודיות ואי התחרות עליהם הסכימה בהסכם העבודה האישי בו פורטו תנאי עבודתה בחברה, וכי כשבועיים לאחר שסיימה את עבודתה בפועל בחברה, החלה לעבוד בחברה המתחרה בתובעת והפועלת אף היא בתחום ציוד בדיקה.

לדברי התובעת במסגרת הסכם הפרישה הצהירה הנתבעת כי אין ברשותה נתונים ממערכת ה-CRM של החברה, ובמידה שישנם ברשותה נתונים כלשהם, הבטיחה להחזיר כל עותק של אותם נתונים. בנוסף התחייבה שלא לעסוק במשך שנה ממועד חתימתה על הסכם הפרישה בכל עיסוק של מכירה או השכרה של ציוד בדיקה יד שניה או משומש.

ואולם, הנתבעת הפרה ברגל גסה את התחייבותה והיא עוסקת במסגרת עבודתה בחברה המתחרה במסחר, בציוד בדיקה יד שנייה והשכרה של ציוד בדיקה משומש, פעולה המהווה הפרה בוטה של הסכם הפרישה.

אשר על כן מתבקש בית הדין לחייב את הנתבעת בתשלום הפיצוי המוסכם בסך 70 אלף שקל בגין הפרת הסכם.

במענה למכתב הדרישה של התובעת לתשלום הפיצוי המוסכם נטען על ידי הנתבעת באמצעות עו”ד רעות אלפיה ממשרד זיסמןאהרוניגייר ושות כי לכוונות ולחששות המיוחסים לה או ביחס אלה במסגרת עבודתה בחברה, אין כל בסיס ואחיזה במציאות.

לדבריה במסגרת הסכם הפרישה לא הוסכם על הגבלת עיסוקה לעבוד בחברות העוסקות בפעילות המתחרה לפעילותה של חברת אולטסט, אלא התחייבותה מוגבלת אך ורק לעניין מכירה או השכרה של ציוד יד שנייה או משומש, וכל ניסיון לטעון אחרת משולל כל יסוד.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply