Noviopus השיקה תוכנה למיון, סינון וגיוס עובדים במודל תשלום לפי שימוש

התוכנה, אשר מנתחת רלוונטיות של ההתאמה באופן מעמיק, במקום שימוש במילות מפתח כמקובל כיום, חוסכת זמן רב בתהליכי מיון וסינון קורות חיים וכוללת רכיבי בינה המאפשרים לבחור בעובדים עם סיכוי גדול יותר להצליח בתפקיד. בימים אלו שוקד צוות החברה על פיתוח יישום מתקדם לייעול תהליך איתור משרות רלוונטיות גם מצד מחפשי העבודה

מקור: אתר נוביאופוס
מקור: אתר נוביאופוס

חברת הסטארט-אפ הישראלית Noviopus  משיקה בימים אלה פלטפורמה אינטרנטית, העוסקת בתהליך מיון וגיוס עובדים ומהווה, לפי החברה, את הדור הבא להתאמה מדויקת בין מעסיקים ומחפשי עבודה. מדובר בטכנולוגיה חכמה, המשלבת ניתוח מידע (Big Data) ממקורות מידע רבים ובינה מלאכותית (Artificial Intelligence) והיא מיועדת לחברות השמה ולחברות גדולות המעוניינות לגייס עובדים לשורותיהן, אך ייחודה הוא בהתאמתה לחברות SMB – עם 30 עובדים ומעלה, עקב העלויות הנמוכות.

גלעד פדרמן, מנכ"ל נוביאופוס
גלעד פדרמן, מנכ”ל נוביאופוס

גיוס עובדים הוא תהליך מורכב ומייגע, המצריך משאבים רבים מהארגון. על פי מחקרים בישראל, משך הזמן לגיוס עובד אחד הוא 34 יום בממוצע, בעלות של 4,500 דולר. בחירה בעובד לא מתאים תעלה לארגון אלפי דולרים נוספים והוצאה נוספת על תהליך גיוס.

מערכת ה-ATS) Applicant Tracking System) של Noviopus מוצעת ללקוחות במודל תוכנה כשירות בענן (Software as a Service) ואינה מצריכה התקנה או הטמעה. הגישה אליה היא מהאינטרנט. המערכת מנהלת את התהליך מתחילתו ועד סופו באופן אוטומטי, החל מיצירה ופרסום של מודעת דרושים בלוחות הדרושים, קליטת מועמדים למערכת באופן אוטומטי מלוחות הדרושים, דרך עיבוד הנתונים וניתוחם באופן מעמיק ואיכותי, סינון, דירוג לפי רמת ההתאמה של המועמדים וזימון מועמדים לריאיון. כל זאת, בשיתוף, עדכון התקדמות בהליך וניהול משימות אוטומטי של כל הגורמים הרלוונטיים בארגון או מחוצה לו.

את החברה הקימו בשנת 2015 נדב לייבוביץ’ וגלעד פדרמן, המשמש גם כמנכ”ל החברה.

היקף ההשקעה בפיתוח המוצר ובהחדרתו נאמד עד כה בכ-2.5 מיליון שקל, אשר גויסו ממשקיעים פרטיים. השקעה נוספת צפויה בעתיד הקרוב.

מילת המפתח – רלוונטיות

 המערכת של Noviopus מבצעת את ההתאמות בין המעסיק למחפשי העבודה על פי הרלוונטיות של המשרה למועמד, לאחר בחינת פרמטרים רבים ואיסוף מידע ממקורות שונים, כמו רשתות חברתיות וההיסטוריה של המועמד. זאת ,לעומת השיטה הנפוצה כיום במערכות ה-ATS (ניהול מועמדים) הקיימות בשוק, העושה שימוש בשיוך מילות מפתח של תיאורי המשרה בקורות החיים למודעת הדרושים.

“שיטת ההתאמה בעזרת מילות מפתח בעייתית, מאחר שהיא מפספסת התאמות רבות, עקב אי התאמה מילולית במקרים כגון הבדלי שפה (עברית לעומת אנגלית), קיצורים, טעויות כתיב, רווחים בין המילים, הגדרות שונות לאותה משרה ועוד”, מסביר גלעד פדרמן, מנכ”ל Noviopus. “בתום הניתוח, מדורגים המועמדים על פי מידת התאמתם לתפקיד, אך גם לאופי הארגון, כך שניתן להתמקד ולפנות לטובים ביותר עבורו”.

מוסיף פדרמן: “מדובר במערכת גיוס עובדים חכמה, הקלה ביותר לשימוש בעולם, ללא התחייבות והגבלה בכמות העובדים. מטרת המערכת היא לחזק את הקשר בין הארגון למחפשי העבודה. הרעיון לפיתוח התוכנה הגיע לאחר שנים רבות בהן שימשתי כסמנכ”ל בחברת השמה גדולה, והרגשתי על בשרי את הקושי באיתור מועמדים מתאימים למשרות השונות. בפועל, רוב קורות החיים המגיעים לחברה אינם רלוונטיים. זמן רב מתבזבז על התהליך ובסופו לא תמיד מצליחים לאתר את המועמדים המתאימים ביותר. במקרים רבים, עקב העומס הרב והכמויות העצומות של קורות החיים המגיעים לארגון, על חלקם לא מצליחים לעבור, כך שיתכן מאוד שהארגון מפספס מועמדים ראויים ומוצלחים. בעזרת Noviopus, הכל קורה בפשטות ובאופן אוטומטי מממשק המערכת, כך שאף מועמד לא הולך לאיבוד. המגייסים מקבלים תמונת מצב טובה מאוד, המאפשרת להם לקבל החלטות מדויקות בנוגע למועמדים המתאימים ביותר. כל מי שגייס פעם עובדים, מבין שזהו הבדל משמעותי לעומת המצב הקיים”.

יישום למחפשי עבודה

בנוסף, בימים אלו שוקד צוות הפיתוח של Noviopus, אשר פירוש שמה הוא “עבודה חדשה”, על יישום מתקדם מסוגו, שיקל על תהליך חיפוש העבודה ואיתור המשרות הרלוונטיות ביותר גם עבור מחפשי העבודה, תוך יצירת התאמה מרבית ביניהם לבין המשרות המוצגות בפניהם, על פי שקלול מגוון רחב של נתונים, באופן שיאפשר דיוק רב. מדובר במערכת לומדת, שתשלב טכנולוגיות Machine Learning.

Be the first to comment

Leave a Reply