חוק השוויון: הנדסאית לקוית שמיעה תובעת חברת כוח אדם על דחייתה בגלל אי היכולת לדבר בטלפון

התביעה על סך 70 אלף שקל, בתביעה נאמר כי בעלה של התובעת שב וביקש מנציגת הנתבעת להמשיך את הליך הגיוס של אשתו למשרה, בהסבירו כי אשתו יכולה לתקשר באמצעים רבים אחרים

התובעת יכולה לתקשר בדרכים אחרות פרט לטלפון

חברת ש.כ מאגרי אנוש יוניברס (2005) מתל אביב נתבעת לפצות בסך של 70,000 ש”ח בהתאם לחוק השוויון את ניצן חן-ציון אדמוני, הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים, בגין הפלייתה מחמת מוגבלות בכל הנוגע לאי גיוסה לעבודה.

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נאמר כי לתובעת בעלת תואר ראשון, ליקוי שמיעה, והא בעלת שתל שבלולי המאפשר לה לשמוע באופן חלקי, ואולם אין באפשרותה לשוחח בטלפון.

לדברי התובעת במהלך חודש פברואר היא ראתה מודעת דרושים באתר JOBMASTER לתפקיד מתאם/מת תכנון לחברה ממשלתית, תפקיד דומה לזה אותו היא מבצעת כיום בחברת הנדסה גדולה.

לאור עמידתה בדרישות המשרה וניסיונה בתחום היא העבירה את קורות החיים שלה לנתבעת, ונציגת הנתבעת ביקשה ממנה לשוב אליה לגבי המשרה, דבר המעיד על כך שהיא עמדה בתנאי הסף של המשרה. ואולם לאחר מכן נציגת הנתבעת טענה בפני בעלה בשיחה הטלפונית שהתנהלה ביניהם לאחר שהסביר לה כי אשתו לקוית שמיעה ואינה מסגלת לשוחח בטלפון, כי לאור מוגבלות השמיעה של אשתו היא לא תתאים למשרה, משום שהיא אינה יכולה לשוחח בטלפון.

בתביעה נאמר כי בעלה של התובעת שב וביקש מנציגת הנתבעת להמשיך את הליך הגיוס של אשתו למשרה, בהסבירו כי אשתו יכולה לתקשר באמצעים רבים אחרים, וכי היא עושה עבודה דומה בתפקיד מתאמת תכנון בחברה אחרת מזה מספר שנים והמוגבלות שלה אינה מונעת ממנה לבצעו. ואולם נציגת הנתבעת לא הייתה מעוניינת להקשיב ולבחון את הדברים, והשיבה כי זה לא רלוונטי, וכך נושא המוגבלות של התובעת סתם את הגולל לכל סיכוי להמשך הליך הגיוס שלה למשרה.

בתביעה נטען כי הסיבה לדחיית מועמדותה של התובעת היא היותה אדם עם מוגבלות בשמיעה, וכי הנתבעת הפגינה חוסר נכונות לבצע התאמות כנדרש בדמות שיחות וידאו, מיילים, והודעות כתובות, והכול בניגוד לאמור בחוק השוויון.

אשר על כן מתבקש בית הדין לעבודה לחייב את הנתבעת לפצות את התובעת בגין נזק לא ממוני בהתאם לחוק השוויון, וזאת בגין הפלייתה מחמת מוגבלות בכל הנוגע לאי גיוסה לעבודה.

תגובת ש.כ. מאגרי אנוש: לא התקבלה תביעה אצלנו, כאשר תתקבל נגיב בבית המשפט.

Be the first to comment

Leave a Reply