ח”כ מיקי לוי: כבר בעונת הנסיעות הבאה סוכני הנסיעות יוכלו למכור ביטוחים ללקוחות

לוי, שהגיש מחדש את הצעת החוק לאפשר לסוכני הנסיעות למכור ביטוח, לאחר שרשות שוק ההון סירבה להאריך את האישור למכירה בחודש מאי

האם סוכני הנסיעות יוכלו בכל זאת למכור ביטוחי נסיעות? ח”כ מיקי לוי (כחול לבן) הגיש לאחרונה מחדש את הצעת החוק לאפשר לסוכני הנסיעות למכור ביטוח. בימים אלה לוי בוחן את סיכויי ההצעה לעבור בכנסת הנוכחית.
לוי מסר למערכת כי “כבר בעונת הנסיעות הבאה, יתאפשר לסוכני הנסיעות למכור ביטוח נסיעות ללקוחות שלהם”.
מעורבותו של לוי בנושא ביטוחי נסיעות לחו”ל החלה עוד אשתקד. בתחילת השנה פנה ח”כ לוי אל המפקח על הביטוח ד”ר משה ברקת כדי להשפיע עליו לאפשר לסוכני הנסיעות למכור ביטוח, מתוך ההכרה כי היתר זה מיטיב עם הלקוחות והתחרות בענף. טרם התפזרות הכנסת, לוי פעל כדי לקדם את היוזמה בחקיקה בכנסת הקודמת (21), אך נתקל, לדבריו “בהתנגדות גדולה של חברי כנסת מטעם מפלגת הליכוד שהונעו על ידי סוכני הביטוח למנוע את השינוי בחוק”.
על פי מקורבי לוי, רוב הח”כים שהתנגדו אז לאפשר לסוכני נסיעות למכור ביטוח, כבר אינם נמצאים בכנסת, מציאות שעשויה להביא גם לשינוי בסיכויי החקיקה, מעבר לדיונים בוועדות. אם הכנסת תשרוד, לוי מתכוון להמשיך לקדם את הנושא תחת הצעת חוק פרטית. לדבריו, “בשבועות הקרובים נבחן את מבנה הכנסת וסיכויי שרידותה וכיצד זה משפיע על סיכויי הצעת החוק להתקבל. נכשלנו בהתמודדות הקודמת אבל עתה אנחנו חוזרים לכנסת חדשה ולסיכויים חדשים”.
החל מחודש מאי נאסר על סוכני הנסיעות לשווק ביטוח נסיעות. זאת, לאחר שרשות שוק ההון החליטה שלא להאריך את ההיתר שניתן להם לפעול כך ללא רישיון. בסוף חודש אפריל עתרה התאחדות סוכני הנסיעות לבג”ץ לאחר שרשות שוק ההון החליטה לאסור על סוכני הנסיעות לשווק ביטוח נסיעות. בהתאחדות סוכני הנסיעות טענו אז, כי ההחלטה עשויה לגרום לפגיעה בנוסעים, לפגיעה בתחרות ושהיא תביא לעליית מחירים, ואף עשויה לגרום ליציאתם של ישראלים לחו”ל ללא כיסוי ביטוחי. דבר זה יביא, לטענת ההתאחדות, לפגיעה בקופת המדינה, שתידרש לשאת בעלויות טיפול והטסת נפגעים שייצאו מישראל ללא ביטוח נסיעות.

Be the first to comment

Leave a Reply