יו”ר רנ”א הגישה לשר האוצר את דוח הפעילות השנתית: הליכים מנהליים נפתחו נגד עשר חברות ב-2019

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה: ההחלטה להותיר פתוח את הבורסה לניירות ערך הוכיחה את עצמה והגבירה את האמון של המשקיעים

ענת גואטה-יור רשות נירות ערך. קרדיט צילום ענבל מרמרי
ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך. צילום: ענבל מרמרי

יו”ר רשות ניירות ערך ענת גואטה מסרה השבוע (ג’) את הדוח השנתי של הרשות לשר האוצר החדש ישראל כ”ץ. על פי הדוח, במסגרת האכיפה המנהלתית של הרשות, במהלך שנת 2019 נפתחו הליכים מנהליים בעשרה תיקים, ושני תיקים נוספים נסגרו לאחר שנבחנו הראיות וניתנה חוות דעת לסגירתם.

מחלקת האכיפה המנהלית עסקה בניהול שלושה תיקים נוספים שהוגשו לוועדה בשנים קודמות – שניים מהם בסדר גודל חריג מבחינת היקף חומר הראיות, ריבוי המפרים ומורכבות ההפרות – שעסקו בהיבטים חשבונאיים של דיווח. אחד מתיקים אלו המשיך להתנהל גם במחצית הראשונה של שנת 2020.

המספר הכולל של התיקים המנהליים שבהם טיפלה המחלקה במהלך 2019 עומד על 15 תיקים. שבעה תיקים מנהליים נוספים שהועברו השנה לטיפול המחלקה עודם בהכנה, מתוכם יוגשו ארבעה לוועדה עד תום הרבעון הראשון של שנת 2000. תיק נוסף ממתין לטיפול.

כ”ץ מסר בעת הדוח כי: “שוק ההון הישראלי מהווה בית עבור מאות חברות ציבוריות אשר מעסיקות אלפי עובדים ברחבי הארץ ולהן תרומה משמעותית לכלכלת ישראל. לכן, אני רואה בשוק ההון את אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים במשק, שבתקופה זו, יכול לסייע לנו לצלוח את המשבר”.
יו”ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: “ההחלטה להשאיר את הבורסה פתוחה ולאפשר פעילות מלאה של שוק ההון בתקופת משבר הקורונה הוכיחה את עצמה ותרמה לאמון הציבור בהשקעה בחברות שמהוות את עמוד השדרה של הכלכלה הישראלית.
שוק ההון הוא מקור לאומי לגיוס מקורות מימון חיוניים כחלק ממרכיבי התכנית ליציאת המשק מהמשבר. גיבשנו תכנית שנועדה למקסם את הפוטנציאל הטמון בשוק ההון הישראלי להנעת גלגלי המשק ואנו פועלים להשיק ערוצי השקעה חדשים ומשמעותיים כדוגמת קרנות להשקעה בתשתיות לאומיות, שוק איגוח וכן פלטפורמות מסחר חדשות שיאפשרו לחברות ולעסקים בינוניים וקטנים מקורות מימון לצמיחה כלכלית”.

גואטה התייחסה לפעילותה של הרשות בשנה האחרונה וציינה “בתקופת דוח 2019 הרשות התייחסה להשפעתו של העידן הגלובלי על הרגולטור של שוק ההון הישראלי, הנדרש להביא בחשבון את ההתפתחויות בזירה הבינלאומית. התחרות העולמית גוברת וקיימת חשיבות לייצר התאמה של שוק ההון בישראל לסטנדרטים המקובלים בעולם כדי לממש את שאיפתנו לחזק את השוק כמוקד משיכה לשחקנים בינלאומיים משמעותיים”.

Be the first to comment

Leave a Reply