יותר מ-50 עובדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה הועברו להעסקה ישירה ונקלטו כעובדי מדינה

בין העובדים שנקלטו: עובדי הניקיון וכוח העזר ועשרות עובדים במקצועות פרא-רפואיים שעוסקים במתן שירות הכלול בסל הבריאות, ביניהם: קלינאיות תקשורת, רוקחות, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ומרפאים בעיסוק. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: צורות העסקה פוגעניות מכרסמות לא רק בכבוד האנושי של העובדים אלא בערכים הבסיסיים ביותר שעליהם נבנתה החברה הישראלית

עובדי בית החולים שעברו להעסקה ישירה צילום: דוברות ההסתדרות

למעלה מ-50 עובדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה, המועסקים באמצעות קרן המחקרים, הועברו להעסקה ישירה ונקלטו כעובדי מדינה, זאת בהמשך לתכנית ניסנקורן-כחלון לצמצום צורות העסקה פוגעניות.

בין העובדים שנקלטו להעסקה ישירה במרכז הרפואי לגליל בנהריה, נמנים בין היתר: עובדי הניקיון וכוח העזר ועשרות עובדים במקצועות פרא-רפואיים שעוסקים במתן שירות הכלול בסל הבריאות, ביניהם: קלינאיות תקשורת, רוקחות, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ומרפאים בעיסוק. בזכות המעבר להעסקה ישירה וקליטת העובדים לשירות המדינה, העובדים ייהנו מזכויות ומהטבות שונות המעוגנות בהסכמים קיבוציים תוך הסדרת הביטחון התעסוקתי שלהם.

“צורות העסקה פוגעניות מכרסמות לא רק בכבוד האנושי של העובדים, אלא בערכים הבסיסיים  ביותר שעליהם נבנתה החברה הישראלית”, כך אמר יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בטקס שנערך במרכז הרפואי לגליל בנהריה. לדבריו: “העסקה פוגענית עוזרת לבסס את עיוותי התקינה במערכת הבריאות ולאלו יש השפעה מכרעת על השוויון ועל הנגישות של שירותי הרפואה בפריפריה. בעזרת מהלך הקליטה להעסקה ישירה, אנו שותפים לשינוי חברתי שמחזק את העובדים, מצמצם את הפערים בחברה הישראלית ומביא לתיקון עוול רב שנים”.

מנהל המרכז, ד”ר מסעד ברהום: “בתקופתו של אבי ניסנקורן נעשית עבודת צדק. אני שמח לעמוד במעמד המציין את כניסת העובדים לשירות המדינה. יש כאן 2,600 עובדים מסורים שהם גאווה לשירות המדינה בישראל. הקהילה שלנו מהווה פסיפס אנושי של מדינת ישראל והצוות האנושי שלנו משקף את אותו הגיוון. אני מברך את העובדים שנקלטים למדינה ואת אלו שייקלטו בעתיד”.

העובדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה מצטרפים לאלפי עובדים שכבר נקלטו וממשיכים להיקלט להעסקה ישירה בימים אלו וזאת כחלק מיישום ההסכם לצמצום תופעת עובדי הקבלן כפי שנחתם בין יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון, ביולי 2015. תכנית ניסנקורן-כחלון כוללת מתווה רב שנתי למעבר להעסקה ישירה של עובדים במיקור חוץ ו”כתף אל כתף” לשירות המדינה והרשויות המקומיות ולשיפור תנאי השכר של העובדים ברף הכנסה נמוך.

בין המרכזים הרפואיים שבהם כבר חל המעבר להעסקה ישירה: רמב”ם, איכילוב, שיבא תלהשומר, שער מנשה, אסף הרופא, הלל יפה, ברזילי, זיו, וולפסון, פדהפוריה ובני ציון.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply