ייצוגית נגד מפעילת הסופרלנד: מעסיקה ללא חוזה עבודה ולא מפרישה פנסיה כיאות לעובדים

להערכת המבקשת מספרם של חברי הקבוצה המיוצגת שהועסקו מדי שנה נאמד בכ-800 עובדים והתביעה עומדת על 9.6 מיליון שקל

רכבת הרים. אילוסטרציה. תמונה: pixabay
רכבת הרים. אילוסטרציה. תמונה: pixabay

בקשה לאישור תביעה ייצוגית בהיקף מצרפי מוערך של 9.6 מיליון שקל הוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב כנגד חברת עיר השעשועים הבעלים והמחזיקה של פארקי שעשועים ברחבי הארץ, בטענה לקיפוח זכויות עובדיה.

המבקשת אוריאן רחל קדוש טוענת כי הועסקה אצל החברה משך 4 שנים בפארק השעשועים סופרלנד כמפעילת מתקנים, ואולם לא נחתם עמה ועם עובדים אחרים חוזה עבודה, ולא נמסרה להם הודעה בכתב המפרטת את תנאי עבודתם.

בנוסף לטענתה החברה אינה משלמת בין היתר הפרשות לפנסיה ודמי חופשה, ומכל מקום היא הודתה בביצוע ההפרות בכך שבשלב מסוים לדרישתה היא החלה להפריש בעבורה כספים לקרן הפנסיה, אך עדיין ישנה יתרת חוב בגין תקופת העבודה הקודמת.

בבקשה נאמר כי החברה העסיקה בשנים הראשונות לעבודה את מפעילי המתקנים בפארק הסופרלנד בשיטת “הדלת המסתובבת”, דהיינו בכל פעם עת התקרבו העובדים להשלים את שנת העבודה שלהם, הופסקה עבודתם ללא כל סיבה הקשורה לתפקודם או לצורכי העבודה, אלא רק על מנת להימנע מתשלום הזכויות הסוציאליות המבשילות עם תום שנת העבודה. ( פיצויי פיטורים ודמי הבראה).

בבקשה נטען כי לאחר תקופת “צינון” כפי שהוגדרה התקופה בה היו העובדים מנועים מלהגיש משמרות הם שבו לעבודה והועסקו מחדש.

להערכת המבקשת מספרם של חברי הקבוצה המיוצגת שהועסקו מדי שנה נאמד בכ-800 עובדים כאשר השכר החודשי הממוצע עומד על כ-3,000 שקל. בית הדין מתבקש לחייב את החברה לפצות את עובדיה בגין הפרשות לפנסיה בסכום כולל של  כ-6 מיליון שקל ובנוסף בגין אי תשלום דמי חופשה בסך כ-3.5 מיליון שקל.

תגובת עיר השעשועים: טרם קיבלנו דבר בעניין, כאשר נקבל נתייחס בהתאם

Be the first to comment

Leave a Reply