ייצוגית נגד HP: החברה נמנעה מתשלום מלוא הזכויות הסוציאליות ושילמה בחסר לקופת פיצויי הפיטורין

לטענת המבקשת שהועסקה על ידי החברה במפעל HP בקרית גת מתלושי השכר שלה ניתן ללמוד כי החברה ביצעה "פיצול", כדי להימנע משלום הזכויות הסוציאליות המלאות. תגובת אם.אנ.פי.אם פתרונות: החברה מקפידה על זכויות עובדיה, משלמת לעובדיה על פי דין, אינה מבצעת 'פיצולים מלאכותיים' בשכר עובדיה או מחסירה מהם הפרשות כלשהן

בקשה לאישור תביעה ייצוגית בהקף מצרפי מוערך של 84 מיליון שקל הוגשה כנגד חברת כוח האדם אם.אנ.פי.אם פתרנות מתל אביב המחזיקה במכרז להפעלת מדפסות של חברת HP בקריית גת, בטענה לתשלום שכר יסוד בחסר. זאת על ידי אי הכללת רכיבי שכר בגדר שכר היסוד ולפיכך לא באים לצורך חישוב ההפרשות הפנסיוניות.

לטענת המבקשת נטליה צ’פלין שהועסקה על ידי החברה במפעל HP בקרית גת כטכנאית מעבדה במשך כ-7 שנים, מתלושי השכר שלה ניתן ללמוד כי החברה ביצעה “פיצול” מלאכותי של חישוב גובה שכר היסוד. בעשותה כך, נמנעה החברה מתשלום ערכן המלא של זכויות סוציאליות וכן תשלום בחסר לקופת פיצויי הפיטורין, וכל זאת לצורך עשיית רווח כלכלי ותוך ניצול כוחה העדיף כנגד עובדיה.

מטה HP בנס ציונה. צילום: ויקיפדיה

בבקשה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נטען כי פיצול משכורתה של המבקשת הוא מלאכותי בכדי להימנע מתשלום זכויותיה הסוציאליות. לדברי המבקשת החברה המעסיקה אלפי עובדים שילמה לה בחסר בכך שלא החשיבה את הרכיבים של תוספת משמרת 30% בגין ביצוע משמרות ליליות, ותוספת שבת בגין עבודה בסופי שבוע.

לטענתה, תשלום מסוים בתלוש המשכורת שלה אינו אלא פיקציה ובפועל נעשה הדבר על מנת להפחית את רכיב שכר היסוד שלה ובכך להפריש סכומים פחותים לקרן הפנסיה ולקופת הפיצויים על חשבונה ובניגוד לדין.

המבקשת מעריכה כי במהלך תקופה של 7 שנים הועסקו על ידי החברה כ-7,000 עובדים להם שולם שכר יסוד בחסר, וכפועל יוצא מכך נמנעה החברה מלשלם להם את ערכן המלא של זכויותיהם הסוציאליות. בנוסף, לא חושבו במסגרת חישוב פיצויי הפיטורים וחישוב גובה שכר ההיסוד הקובע לצורך תשלום לקופת הפנסיה הרכיבים הנוספים: תוספת משמרת 30% ותוספת שבת. את הוותק הממוצע של כל עובד מעריכה המבקשת בכ-3 שנים.

תגובת אם.אנ.פי.אם פתרונות: “התביעה והבקשה התקבלה אתמול (2 באוקטובר) נלמד את התביעה ונגיב בהתאם. החברה מקפידה על זכויות עובדיה, משלמת לעובדיה על פי דין, אינה מבצעת ‘פיצולים מלאכותיים’ בשכר עובדיה או מחסירה מהם הפרשות כלשהן”.

Be the first to comment

Leave a Reply