כספי העמיתים של מגה שלא אותרו יישארו בניהול הלמן אלדובי

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דחה את תביעת נאמני מגה שנוגעת לכספים שהופקדו החל מ-1970

איתי ברדה, מנכ"ל חברת הפנסיה והגמל של הלמן אלדובי

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד דחה את תביעת נאמני מגה וקבע כספי העמיתים שהופקדו במשך השנים, ולא אותרו עד כה, ישארו בניהול הלמן-אלדובי והנאמנים ימשיכו לנסות ולאתר את העמיתים להם שייכים הכספים.

עניינה של הבקשה בכספים שהופקדו על ידי 12 מעסיקים שונים, החל משנת 1970, בקופות תגמולים של עובדי הקואופרציה הצרכנית אגודה שיתופית בע”מ ובקרן השתלמות לעובדי הקואופרציה הצרכנית אגודה שיתופית בע”מ. עד לתחילת שנת 2012 נוהלו הכספים על ידי הקופות. בשנה האמורה רכש בית ההשקעות הלמן אלדובי את הקופות, ומיזג אותן לפעילותו, כך שהחל ממועד המיזוג, הקופות אינן פעילות כלל ומצויות בהליך פירוק.

במסגרת הליך המיזוג, הועבר להלמן אלדובי סך של כ-20.3 מיליון שקל, בגין הפקדות כספיות שבוצעו על ידי המעסיקים השונים לזכות כ-15 אלף חשבונות שחסרים פרטים מזהים ולא ניתן לשייכם לעובדים.

בתגובה אמר איתי ברדה, סמנכ”ל הלמן-אלדובי כי “בהתאם לחוק ולעמדת רשות שוק ההון, הלמן-אלדובי מנהלת כספים בנאמנות השייכים אך ורק לעמיתים ובמקרה הזה לעובדי מגה לדורותיה. לא נרתע ונמשיך לפעול לטובת העמיתים, להם שייכים הכספים, ולא לטובת האינטרסים והרווחים של המפרקים”.

Be the first to comment

Leave a Reply