כ-500 עובדי קבלן במרכז הרפואי שיבא הועברו להעסקה ישירה על ידי המדינה

העובדים ייהנו מזכויות ומהטבות שונות המעוגנות בהסכמים קיבוציים תוך הסדרת ביטחונם התעסוקתי. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: זהו מסר חשוב לחברה הישראלית, מסר של כבוד ודוגמה לאיך שהחברה צריכה להיראות

כ-500 עובדי קבלן המועסקים בתחום הניקיון במרכז הרפואי שיבא בתל השומר הועברו להעסקה ישירה ונקלטו לשירות המדינה.

יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר בטקס שנערך בבית החולים: “זהו הסכם היסטורי כי זו הפעם הראשונה אחרי הרבה מאוד שנים שמחזירים את הכבוד לעובדים, מפסיקים לראות אותם כשקופים ומביטים להם בעיניים”.

ניסנקורן ציין כי “זהו מסר חשוב לחברה הישראלית, מסר של כבוד ודוגמה לאיך שהחברה צריכה להיראות. הטקס שמתקיים לכבוד עובדי שיבא הוא תמצית התפקיד של יו”ר ההסתדרות ואני עומד כאן היום בגאווה, כי אנו עושים בדיוק את מה שההסתדרות נוצרה לעשות”.

שר האוצר ויו”ר מפלגת כולנו משה כחלון: “יש הרבה אוכלוסיות בישראל שנשכחו מאחור ואני מתכוון עד סוף הקדנציה להחזיר אותם לקדמת הבמה. אין שום סיבה בעולם שישבו שני אנשים אחד ליד השני כאשר אחד שווה פחות מהאחר. מדינה חזקה נמדדת בערכים שלה ולמדינה שלנו יש ערכים חברתיים. יש עוד הרבה מה לתקן בחברה שלנו אבל המהלך הזה הוא צעד גדול בכיוון הנכון. המשק שלנו איתן והכלכלה שלנו חזקה מספיק כדי לקלוט עובדי קבלן”.

יו”ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי: “זו התרגשות מיוחדת בשבילי כי מאז שנת 1994 עמדתי באולם בית החולים שבו מתקיים הטקס והייתי עד לאסיפות עובדים ולוויכוחים מאוד קשים עם ההנהלות. קבוצת העובדים שנקלטת היום תוכיח שלהיות עובד מדינה זה שווה לכל הצדדים: לעובדים, להנהלה ולחברה הישראלית. כולכם הופכים להיות שליחים של ציבור עובדי המדינה. ברוכים הבאים הביתה”.

מנהל המרכז הרפואי המשולב שיבא בתל השומר, פרופ’ יצחק קרייס: “שיבא הינה המעסיק הגדול במשק אשר קולט עובדי קבלן להעסקה ישירה. כמו בתחומים אחרים, גם הפעם אנחנו נהיה גשר חברתי-תרבותי לחברה הישראלית, נכשיר ונפתח אתכם. היום אתם מצטרפים למשפחת שיבא. זהו יום חג עבורנו. ברוכים הבאים”.

מהלך קליטת העובדים בשיבא מתבצע כחלק מיישום ההסכם לצמצום תבניות העסקה פוגעניות, שנחתם בין ניסנקורן לבין השר כחלון ביולי 2015. מאז שהחל תהליך היישום של תכנית ניסנקורן-כחלון, יותר מ-3,500 עובדים נקלטו כבר להעסקה ישירה. בין בתי החולים הממשלתיים שבהם כבר חל המעבר להעסקה ישירה: אסף הרופא, שער מנשה, פדה-פוריה, זיו, רמב”ם, ברזילי, וולפסון והלל יפה.

בזכות ההעברה להעסקה ישירה והקליטה לשירות המדינה, העובדים ייהנו מזכויות ומהטבות שונות המעוגנות בהסכמים קיבוציים תוך הסדרת ביטחונם התעסוקתי.

בטקס לקחו חלק גם המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ ארנון אפק, מנהל אגף בכיר (בריאות) בנציבות שירות המדינה יוני דוקן, יו”ר מרחב רמת-גן בהסתדרות אבי גלילי, המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי גלעד נבו, יו”ר הוועד הארצי של עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים אלי בדש ויו”ר ועד העובדים במרכז הרפואי שיבא קובי קבצ’ו.

Be the first to comment

Leave a Reply