לילה של הנחות: רשתות השיווק הורידו מחירים לקראת החג בשיעור של עד 7%

מהשוואת סל המוצרים עולה כי עלות הסל הממוצעת ברשתות המזון עמדה בחודש מרץ 2019 על 937 שקל, זאת לעומת דצמבר בו עלות הסל הממוצעת עמדה על 969 שקל - ירידה של 3.4% בעלות הסל. מי הרשת הזולה ביותר?

 “למה לא אמרת שהרשת המתחרה זולה ממך?” המועצה לצרכנות ומשרד הכלכלה פירסמו את נתוני סל המוצרים הבסיסי לחודש פברואר. סל המוצרים הבסיסי גובש על ידי הלשכה לסטטיסטיקה ומשרד הכלכלה והתעשייה והושק בדצמבר 2018 במטרה לאפשר תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר בין השחקניות השונות בשוק.

מהשוואת סל המוצרים עולה כי עלות הסל הממוצעת ברשתות המזון עמדה בחודש מרץ  2019 על 937 שקל, זאת לעומת דצמבר בו עלות הסל הממוצעת עמדה על 969 שקל – ירידה של 3.4% בעלות הסל, מתחילת ביצוע הבדיקה.

כמו כן נמצא פער של 28% בין עלות הסל ברשת הזולה ביותר לבין הרשת היקרה ביותר. הסל הזול ביותר לחודש מרץ היה של רשת רמי לוי ועמד על 785 שקל, ירידה של 10.5% מחודש הבדיקה הראשון.

רשת מחסני השוק, הורידה מחירים בצורה החדה ביותר, ומתאימה עצמה למחירי הסל. הרשת שהייתה ממוקמת בין הרשתות היקרות, מורידה את עלות הסל מ-991 שקל, ל-867 שקל, ירידה של 12.5%.

עלות הסל הגבוהה ביותר לחודש מרץ התגלתה ברשתות העירוניות- מגה בעיר שהייתה היקרה ביותר 1,092 שקל, לאחריה סטופמרקט –  1,006 שקל ובמקום השלישי רשת קינג סטור – 99 שקל.

המוצרים בהם נרשמה ירידה ממוצעת של מעל 10% הינם: שוקולד פרה מריר עלית 100 גרם, כרוב לבן במשקל, בצל יבש במשקל, פסטרמה על גחלים 2% טירת צבי 400 גרם קונדישנר למניעת קשקשים הנוסחה הקלאסית הד & שולדרס 400 מ”ל, שקיות אשפה מתכלות עם שרוך 52 * 65 ס”מ אשפתון ניקול 60 שקיות, אבקת כביסה סנו מקסימה מאסק 1.25 קילו גזר טרי ארוז בשקית במשקל דאודורנט ספריי בניחוח רימונים גו פרש דאב 150 מ”ל.

עופר מרום ראש המועצה לצרכנות: “המגמה של ירידת המחירים ברשתות רק מוכיחה כי פרסום פומבי של מחירים מביאה לתחרות על כיסו של הצרכן”

 השוואת מחירים בין רשתות השיווק

סל המוצרים כולל 68 מוצרים בקטגוריות חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פרות וירקות, ומוצרי טואלטיקה וניקיון. על מנת שתתאפשר השוואה של סל מוצרים אחיד נבחרו מוצרים ספציפיים תחת מתודולוגיה סדורה.

רשתות המזון שנכללו בהשוואה הנן הרשתות המוגדרות קמעונאי גדול לפי חוק המזון ושיעור מוצרי הסל הנמכרים בהן גדול מ-80%.

סל המוצרים הבסיסי כאמור, הוא כלי חדש של משרד הכלכלה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המאגד תחת סל אחד את המוצרים הבסיסיים הנמכרים ביותר במשקי הבית בישראל ומאפשר להשוות את העלות המוחשית שלו בין הרשתות. הסל משמש להשוואה בין הרשתות וכשכך מאפשר תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר.

 

המחירים מבוססים על נתוני שקיפות מחירי המזון באמצעות אפליקציית “פרייסז”.

Be the first to comment

Leave a Reply