לעמוד ביעדים: 22 מנהלות ומנהלי מוקדי שירות התארחו במוקד התמיכה של CGS ישראל בנתניה

עודד שפירא, מנכ"ל חברת שירותי התמיכה הטכנית במיקור חוץ CGS ישראל, אירח במוקד החברה בנתניה 22 מנהלות ומנהלים ממוקדי שירות של מגוון ארגונים, למפגש בנושא עמידה ביעדי המוקד

עודד שפירא, מנכ”ל חברת שירותי התמיכה הטכנית במיקור חוץ CGS ישראל, אירח במוקד החברה בנתניה 22 מנהלות ומנהלים ממוקדי שירות של מגוון ארגונים, למפגש בנושא עמידה ביעדי המוקד. את המפגש ארגנה אורית אביטל, מנכ”לית אוטוריטה – חברת ייעוץ, פיתוח והדרכה שמתמקדת אך ורק במוקדים, ועובדת עם כל הדרגים בהם – מנציגים עד למנהלים בכירים.

הגיעו מנהלי המוקדים של כלל ביטוח, פדקס, שסטוביץ, פספורטכארד, פמי פרימיום, פמה ליסינג, אלטמן, רוח טובה, קלאוטו, קרנות השוטרים, החברה להגנת הטבע, מלון רמדה, מרכז רפואי הדסה, עודכנית, הלמן אלדובי.

רע קטררו, ראש צוות ב- CGS ישראל, הוביל את המשתתפים לסיור במוקד, והציג את סיפורו של מוקד החברה בישראל בשלבי הקמתו ותפעולו הראשונים. זאת במטרה לעמוד בדרישות של חברת Dell – הלקוח הגדול של CGS ישראל, עם תמיכה הניתנת למחשבים השולחניים והניידים של Dell בישראל בעברית וברוסית, תמיכה לשרתים של Dell בישראל בעברית, ותמיכה ברוסית למחשבים השולחניים והניידים של החברה בשבע מדינות שבעבר השתייכו לברית המועצות.

Be the first to comment

Leave a Reply