מאבק באלימות נגד נשים: ההסתדרות בקמפיין חדש להגברת המודעות לנושא ולהנגשת קו הסיוע של נעמת

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, שיזם את המהלך: "אי אפשר להמשיך לשתוק. עד שיגיע פתרון מערכתי מהמדינה, אזרחי ישראל חייבים לשלב ידיים ולפעול יחד כדי למנוע את הרצח הבא במשפחה". יו"ר נעמת, חגית פאר: "העלייה בדיווחים היא רק קצה הקרחון. החלטנו לתגבר את הקו החם ולהפעילו בכל שעות היממה"

תמונה מתוך הקמפיין - צילום באדיבות דוברות ההסתדרות
תמונה מתוך הקמפיין - צילום באדיבות דוברות ההסתדרות

ההסתדרות נרתמת למאבק באלימות נגד נשים, ועלה השבוע בקמפיין ארצי חדש שקורא לנשים שחשופות לאלימות בבית, לפנות לקו החם של נעמת שמספרו 9201*.

העלייה הדרמטית במספר מקרי האלימות שדווחו מאז פרוץ הקורונה, קיבלה ביטוי גם בפעילות הארגון שמפעיל, בין היתר, מערך ייעוץ וטיפול לנשים וגברים במעגל האלימות ומעון לנשים נפגעות אלימות וילדיהן. מנתוני הקו החם של נעמת עולה כי נפח הפניות שנקלטו בחודשיים האחרונים, גדל ב-100% בהשוואה לתקופה דומה אשתקד.

בשל המציאות הקשה, יו”ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, קיבל החלטה לצאת במהלך פרסומי רחב היקף שנועד להגביר את המודעות לנושא. בעקבות כך, ובתיאום עם ההסתדרות, יו”ר נעמת, חגית פאר, הורתה לתגבר את פעילות הקו החם בנשות מקצוע נוספות שיעניקו מענה מיידי בכל שעות היממה.

הקמפיין החדש של ההסתדרות ושל נעמת, שמאגדת בתוכה את כל חברות ההסתדרות, מחזיר את הקול לנשים שהזעקה שלהן לא נשמעת. במרכז הקמפיין, דמותה של אישה שמספרת בלחישות על החיים בצל הפחד, על איך זה ללכת בין הטיפות וללמוד מה להגיד ומתי, רק כדי לגלות בסוף שזה לא מה שמפסיק את האלימות בבית. הדמות בקמפיין, שמגולמת על ידי השחקנית תמרה סטיל כהן, עוברת לדבר בקול צלול ורגיל, רק כשהיא פונה לעזרה וקוראת לנשים נוספות לא להישאר לבד ולפנות לקו החם של נעמת (9201*).

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר כי: “אי אפשר להמשיך ולשתוק מול הכתובת שתמיד נמצאת על הקיר. עד שיגיע פתרון מערכתי מהמדינה, שמתוקצב באופן ראוי ונותן מענה אמיתי, אזרחי ישראל חייבים לשלב ידיים ולפעול יחד כדי למנוע את הרצח הבא במשפחה. ההסתדרות הקצתה ותמשיך להפנות משאבים כדי לעצור את התופעה שקיבלה את השם ‘גל טרור נגד נשים’. הקו החם של נעמת תוגבר כדי לעזור לעוד נשים וגברים שחשופים לאלימות במשפחה, לצאת מהמעגל הזה לפני שיהיה מאוחר מדי ולקבל את הסיוע הנדרש”.

יו”ר נעמת, חגית פאר, מזהירה כי הגל השני של הקורונה, צפוי אף להחריף את המציאות הזו. פאר אמרה כי: “הלחצים הכלכליים והנפשיים מובילים להחרפה דרמטית בכמות הדיווחים על אלימות. לצערנו, לא כל אישה שחווה אלימות, פונה אלינו או למוקדים האחרים וזה הוא רק קצה הקרחון. לפיכך, החלטנו לתגבר את הקו ולהפעילו בכל שעות היממה. אנו שמחות שההסתדרות נרתמה להעלות קמפיין אשר ינגיש את קו הסיוע לכמה שיותר נשים הנזקקות לו״.

יניב לוי, יו”ר אגף ההסברה בהסתדרות, אשר מוביל את הקמפיין, ציין כי: “אלימות במשפחה היא לא בעיה של ‘מישהו אחר’, זו לא בעיה רק של מגדר אחד או של מגזר אחד. כשאדם מרים יד על מישהו בבית, הוא מרים יד על כל החברה הישראלית וכולנו צריכים להירתם למאבק. כל אישה שנחשפה לאלימות בסביבה המשפחתית, צריכה לדעת שהיא לא לבד ושיש במי להיעזר. חייגו עכשיו ל-9201*”.

הקמפיין שהופק על ידי משרד הפרסום באומן בר-ריבנאי, ובוים על ידי אלעד אסולין, יעלה החל מהערב בטלוויזיה, ברדיו וברשתות החברתיות, ויונגש גם בשפות ערבית, רוסית ואמהרית.  

Be the first to comment

Leave a Reply