מגמה בבתי המשפט: חברות תובעות את עובדיהן לשעבר

התביעות עוסקות בעיקר בטענות לגניבת לקוחות וסודות מסחריים

מעסיקים שתובעים עובדים לשעבר. תמונה: pixabay
מעסיקים שתובעים עובדים לשעבר. תמונה: pixabay

לבתי הדין האזוריים לעבודה הוגשו שלוש תביעות של מעסיקים כנגד עובדיהם לשעבר. חברת סינקד ויז’ן למתן שירותי שיווק אונליין הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב תביעה בסך 400 אלף שקל כנגד עובדת לשעבר שכיהנה כרוכשת מדיה. זאת בטענה לגניבה בוטה של סודותיה המסחריים בעת עבודתו אצלה ולאחר מכן תוך שימוש במידע סודי שלה, על מנת להעביר אליו את פעילותה ולהרוויח כספים לא לו.

לדברי התובעת הנתבע יצר קשר עם לקוחותיה כדי לנהל עבורם קמפיניים בעלי מאפיינים זהים לקמפינים שהיא מנהלת בעבורם, ונכון להיום ידוע לה על ארבעה קמפיינים של לקוחות אשר הנתבע ניהל בתקופת עבודתו בעבור החברה, ונמצא כי העתיק ומנהל עבור עצמו.

לטענת התובעת באמצעות עוה”ד אלדר פרץ וליעד רונדל הנתבע עוסק בניהול קמפיינים שהוא יצר עבור לקוחותיה, ממשיך לנצל את קשריו המקצועיים עם לקוחותיה, לעשות שימוש פסול במאגרי המידע, הנתונים והלקוחות שלה. הנתבע נטעןגורף לכיסו רווחים מהקמפיינים שלולא מעשיו הפסולים היו שייכים לה.

בנוסף לסעד הכספי מתבקש בית הדין לאסור על הנתבע לעשות שימוש במידע העסקי והמסחרי של התובעת המצוי בידיו, ולחדול לאלתר מכל פעילות מול לקוחותיה ו/או ספקיה המהווים סוד מסחרי.

חברת דייס מרקטינג מגבעתיים העוסקת בפרסום וקידום עסקים בעולמות האונליין והאופליין, מתן שירותי עיצוב גרפי, והקמת אתרים הגישה לבית הדין בתל אביב תביעה חוזית-כספית על סך 266 אלף שקל כנגד עובדת לשעבר שהועסקה על ידה כתקציבאית משך שנה ו-7 חודשים.

בתביעה נטען כי הנתבעת גנבה מתחת לאפה של החברה לקוחות חדשים וותיקים תוך שימוש במשאבי החברה. כך למשל בעת שנשלחה לייצג את החברה מול לקוחות חדשים סגרה הנתבעת עסקאות עם לקוחות החברה, תוך שהיא מדווחת למנהלה כי אלו לא נסגרו מעולם ואת התמורה בגין עסקאות אלו העבירה לידיה הפרטיות.

עוד נטען בתביעה שהוגשה באמצעות עו”ד אורית רענן כי הנתבעת הודיעה ללקוחות ותיקים של החברה במענה לפניותיהם בבקשות לקבלת שירותים שונים, כי תעשה זאת בעבורם באופן עצמאי, דבר המעיד על תכנון מראש של מעשיה. כמו כן העניקה הנתבעת לאותם לקוחות שירותים בעבור פרויקטים חדשים מבלי לדווח על כך לחברה. לדברי התובעת במקום  לקדם את עסקיה, פעלה הנתבעת לקידום עסקיה שלה, זאת בזמן עבודתה אצלה ותוך שהיא פוגעת בלקוחותיה הקיימים, ותוך שימוש במשאביה ובספקיה המקצועיים.

חברת י.ב. קרמן מיגון אש העוסקת בתחום מערכות מיגון וכיבוי אש הגישה תביעה לצו מניעה קבוע כנגד עובדת לשעבר מנתניה שהועסקה על ידה ב-4 השנים האחרונות בתפקיד של מנהלת מכירות. בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה נטען כי הנתבעת פתחה עסק המתחרה בעסקי התובעת, וכי היא עושה שימוש ברשימת הלקוחות שגנבה מהתובעת, תוך שהיא משדלת את לקוחות התובעת לחדול מלהתקשר עמה ולהעסיק אותה במקומה.

עוד נטען בתביעה שהוגשה באמצעות עו”ד טל פרנק כי הנתבעת אף עושה שימוש במידע הנוסף שנטלה מהתובעת באמצעותו היא יכולה לפנות ללקוחות ולהציע להם מחירים מוזלים ו/או תנאים מטיבים אחרים תוך שידולם לעבור לעבוד עמה. בית הדין מתבקש לאסור על הנתבעת לעשות שימוש במסמכים, בפרטים, ובמידע אליהם נחשפה במסגרת עבודתה בתובעת ובעיקר ברשימת לקוחות התובעת, הצעות מחיר, וניתוחי נתונים. בנוסף צו המונע ממנה לפנות אל לקוחות התובעת ולהתקשר עמם.

Be the first to comment

Leave a Reply