מגנים על קבוצות הסיכון: פיתוח טכנולוגי חדש בתחום הסיעוד יאפשר העסקה ישירה של מטפלים זרים

עולם הסיעוד מקבל שירות מבוסס ענן: מדובר בשירות חדש של הסטארט-אפ iSavta המאפשר לבני משפחה לחסוך אלפי שקלים בשנה

בשנים האחרונות נחשפנו למגוון רחב של שירותי תוכנה מבוססי ענן, החל בשירותים ארגוניים ועד לשירותים המיועדים למשתמשים פרטיים. כעת, בפעם הראשונה בארץ, גם עולם הסיעוד מקבל שירות מבוסס ענן: מדובר בשירות חדש של הסטארט-אפ iSavta המאפשר לבני משפחה לחסוך אלפי שקלים בשנה.

השירות החדש מאפשר להעסיק מטפלים זרים בצורה ישירה ולא דרך חברת סיעוד כפי שהיה מקובל עד עתה ובכך לקבל את גמלת הסיעוד בכסף, ישירות לחשבון הבנק של המטופל. כך בעצם חוסכים את העלויות הגבוהות מאד של חברות הסיעוד.

ממשק המשתמש החדשני של המערכת פותח עבור משתמשים שאינם בהכרח בעלי ניסיון טכנולוגי נרחב, כך שהיא בהחלט מתאימה לכל סוגי המשתמשים, בכל שכבת גיל. המערכת כוללת לוח בקרה (Dashboard) המציג את סטטוס ההעסקה בכל רגע נתון, לצד מודול ייחודי לחישוב השכר.

“זהו מקרה קלאסי של מתודולוגית ה- Cut Out the Middleman” , אומר אריאל כבירי, מייסד ומנכ”ל iSavta. “כשהוויתור על גורמי ביניים מאפשר חסכון חודשי על בסיס קבוע. המערכת החדשה, במודל (SaaS (Servicee as a Softwar מאפשרת למשפחות המעסיקות מטפלים זרים עבור יקיריהן לנהל את כל ההיבטים של ההעסקה באופן עצמאי, ללא חברות סיעוד.

האלגוריתם הייחודי של iSavta מקבל את נתוני ההעסקה החודשיים, באמצעות 3 נתונים פשוטים שכל מעסיק מכיר ומחשב בצורה אוטומטית את השכר של המטפלת הזרה ובעיקר את הזכויות הסוציאליות שיש להפריש לזכותה. הזכויות הסוציאליות כוללות את כל רכיבי השכר הנדרשים, כולל: שכר בסיס, מקדמות ״דמי כיס״, עבודה ביום החופשי ובשבת, דמי הבראה, חופשה שנתית, ימי חג, ימי מחלה וכמובן פנסיה ופיטורים”.

אריאל כברי מייסד אתר iSavta צילום: דורון כורש

המערכת הוטמעה באתר iSavta – המשמש כאינדקס מטפלים סיעודיים הגדול במדינה, המאפשר בחירה ויצירת קשר ישיר עם מטפלים סיעודיים זמינים לעבודה.

Be the first to comment

Leave a Reply