מטריקס פרסמה את הדוחות והציגה זינוק של 40% ברווח הנקי

על פי המנכ"ל מוטי גוטמן: הגידול בהכנסות החברה ברבעון ובתקופה נובע, בין היתר, מהעסקאות האסטרטגיות בהן זכינו בשנה האחרונה, כמו עסקת הקמת מאגר נתוני אשראי לבנק ישראל ועסקאות אסטרטגיות בתחום הסייבר. בארה"ב אנו מתחילים לקצור את פירות ההשקעות שביצענו בתקופה האחרונה

מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס. צילום: עידן גרוס
מוטי גוטמן מנכ"ל מטריקס. צילום: עידן גרוס

מטריקס פרסמה הבוקר את תוצאות הרבעון השני של שנת 2018 והמחצית הראשונה של השנה והציגה צמיחה דו ספרתית בכל המדדים המרכזיים ברבעון ובמחצית השנה: ההכנסות, הרווח הגולמי, הרווח התפעולי והרווח הנקי.

הכנסות מטריקס ברבעון השני הסתכמו בכ-762.2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-668.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-14%. מכירות החברה במחצית הראשונה של 2018 (התקופה) הסתכמו בכ-1.539 מיליארד שקל, גידול של כ-12.8% בהשוואה לכ-1.365 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח התפעולי ברבעון השני של 2018 הסתכם בכ-50.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-41 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, זינוק של כ-22.1%. הרווח התפעולי במחצית הראשונה של השנה הסתכם בכ-102.2 מיליון שקל, גידול של 14% בהשוואה לרווח תפעולי שבסך כ-ל 89.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם בכ-34.2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-24.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, זינוק חד של כ-40.5%. הרווח הנקי במחצית הראשונה של 2018 הסתכם בכ-69.3 מיליון שקל, בהשוואה לכ-52.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, זינוק של כ-31.8%.

מוטי גוטמן, מנכ”ל מטריקס: “למרות שהרבעון השני הינו רבעון עם פחות ימי עבודה (חג הפסח), אנו גאים לסכם רבעון ומחצית מצויינים עם צמיחה דו-ספרתית בכל המדדים הכספיים המרכזיים. הגידול בהכנסות החברה ברבעון ובתקופה נובע, בין היתר, מהעסקאות האסטרטגיות בהן זכינו בשנה האחרונה, כמו עסקת הקמת מאגר נתוני אשראי לבנק ישראל ועסקאות אסטרטגיות בתחום הסייבר. בארה”ב אנו מתחילים לקצור את פירות ההשקעות שביצענו בתקופה האחרונה בהמשך רכישת חברות, כמו גם בגידול אורגני שמקורו בעיבוי מערך המכירות. ברבעון השני השגנו גידול של כ-30% בהכנסות בארה”ב וכ-66% ברווח התפעולי. אנו רואים בשוק האמריקאי שוק אסטרטגי להמשך הצמיחה שלנו”.

גוטמן הוסיף: “בחטיבת ההדרכה אנו ממשיכים בתהליך מיקוד בפעילויות המניבות רווחים בשיעורים גבוהים וכן בפיתוח מודלים חדשים בתחום הכשרת עובדים, השמה והטמעה. בשל המחסור של אלפי עובדים בתחום ההייטק אנו שמים דגש על פעילות הכשרה והסבת אקדמאים להיי טק, עם מודלים המאפשרים לנו להציע לחברות בוגרים מצטיינים שיכולים להשתלב במהירות בתפקידים בענף. זהו מודל מנצח לשני הצדדים ואנו משוכנעים שנצליח למשוך עוד אנשים לבוא וללמוד בגופי ההדרכה וההכשרה שלנו, בקורסי הסבה בג’ון ברייס הדרכה, גוף הדרכת הטכנולוגיה הגדול בישראל, ובאמצעות הכשרות במודל Bootcamps על ידי אינפיניטי לאבס, חברת בת של מטריקס. אנו רואים בהכשרת אנשים איכותיים לעבודה בענף ההיי טק כמשימה לאומית חשובה, כולל שילוב מגזרים שלא שולבו בתחום בעבר”.

גוטמן הוסיף: “מגזר פתרונות אינטגרציה ותשתיות ממשיך אף הוא לרשום גידוליים מרשימים ועקביים בזכות תחום פתרונות הענן, הממשיך בצמיחה ובביקושים מוגברים. סל הפתרונות שלנו בתחום הענן במסגרת יחידת CloudZone מאפשר לכל לקוח לבחור את הפתרון המתאים לו ביותר מבין חברות הטכנולוגיה הגדולות בתחום, אותן אנו מייצגים “.

Be the first to comment

Leave a Reply