מיטב דש: בימי שיא מתוגבר המוקד בנציגי שירות ממוקד חיצוני שרשאים לתת מידע שאינו ייעוץ פנסיוני

במיטב דש מציינים, כי לפונים יש אפשרות להשאיר פרטים כדי שנציג שירות יחזור אליהם. ברשות שוק ההון אומרים כי כחלק מהפיקוח השוטף הם מוודאים שהחברות נותנות את השירות הראוי וכאשר שירות כזה לא ניתן, הפיקוח מתערב

בעקבות פרסום התשדיר של משרד האוצר המפנה את הציבור לפנסיית ברירת מחדל, גבר זרם הפונים לחברות שזכו ואלה נתקלים לעתים קרובות במענה של מוקד חיצוני, שאינו יכול לספק להם מידע מקצועי על אודות ההצטרפות לתכנית הפנסיה.

לאחרונה פורסם תחקיר בערוץ 10 על השירות שניתן לאלה שרוצים להצטרף לקרן ברירת מחדל של מיטב דש. מהתחקיר עולה כי “לקוחות שמתקשרים כדי להצטרף מתייבשים על הקו שעות ארוכות, מופנים למוקד חיצוני נטול מידע בסיסי על החברה – ושם משוחחים עם פקידים, שבלית ברירה, ממליצים לעיתים לוותר על תהליך המעבר המתיש”.

במיטב דש ציינו בתגובה, כי העיתונאי לא טרח להשאיר פרטים במוקד כדי שאפשר יהיה לחזור אליו. עוד הם מציינים, כי “מאז השקתה הצטרפו לקרן פנסיית ברירת מחדל של מיטב דש 18,107  עמיתים חדשים, וכ-160 עמיתים נוספים מצטרפים מדי יום. כ-50% מהמצטרפים פונים דיגיטלית באמצעות אתרים ייעודיים, שבהם נמצא כל המידע הרלוונטי, ואשר הוקמו במיוחד עבור המעסיקים והציבור הרחב”.

במיטב דש מפרטים: “במוקד הטלפוני ישנם כ-160  נציגי שירות, שעונים ביום ממוצע על למעלה מ-3,000 שיחות. בימי שיא מתוגבר המוקד בנציגי שירות ממוקד חיצוני ואלה רשאים, על פי חוק, לתת למתעניינים מידע שאינו מהווה ייעוץ פנסיוני (שמחייב רישיון). מעבר לכך, מידע נוסף ניתן באתר האינטרנט. בנוסף, עומדת לרשות הפונים אפשרות להשאיר פרטים כדי שנציג שירות של מיטב דש יחזור אליהם טלפונית. מיותר לציין, שחברות מסחריות רבות נעזרות במוקדים חיצוניים בתקופות עומס”.

עוד מציינים בחברה, כי “הפוטנציאל להצטרפות חוסכים לקרן הפנסיה ברירת מחדל הוא גדול מאוד ומגלם בתוכו חיסכון משמעותי בדמי הניהול לקצבת הפנסיה העתידית. המפתח להצלחת הרפורמה שיזם משרד האוצר נמצא בידי המעסיקים ומותנה בנכונותם לשתף פעולה לטובת עובדיהם. לכן, אנו שבים וקוראים לעובדים לדרוש ממעסיקיהם שיאפשרו את המעבר לקרן הפנסיה ברירת מחדל”.

ברשות שוק ההון אומרים כי הם עם היד על הדופק באמצעות מדד השירות של הקרנות בכל מה שנוגע לשירות שניתן לפונים, וכחלק מהפיקוח השוטף הם מוודאים שהחברות נותנות את השירות הראוי. כאשר שירות כזה לא ניתן, הפיקוח מתערב.

Be the first to comment

Leave a Reply