ממו גלובל שיווק והפצה תובעת עובד לשעבר על התחזות וגניבה

על פי התביעה, הנתבע קיבל לידיו רשימת לקוחות של החברה, יצר עמם קשר, הציע להם שירותים שונים כביכול בשם החברה ותוך התחזות כמי שפועל מטעמה, ואף גבה מהם כספים בדרכים שונות

חברת ממו גלובל שיווק והפצה ( מגש”ה) העוסקת במתן שירותים למעוניינים במסלולי הגירה שונים ובקבלת אשרות שונות והמעסיקה יותר מ-500 עובדים בישראל לבדה, הגישה תביעה כנגד עובד לשעבר שהועסק במוקד השירות שלה בשפה הספרדית בנתניה.

בתביעה מצוין כי הנתבע עובד זר לשעבר שמוצאו בקובה ומתגורר בישראל, פוטר מהחברה לאחר כ-3 חודשי עבודה עקב בעיות משמעת והפרת הוראות ונהלים. בכלל זה לאחר שהתברר כי הוא יוצר קשר בלתי פורמלי עם לקוחות החברה, מציע להם שירותים שונים בשם החברה שאינם שירותיה, וככל הנראה גובה מהם כספים בגין אותם שירותים.

בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז נטען כי לאחרונה התקבלו תלונות בחברה של לקוחות מהן עלה כי הנתבע קיבל לידיו רשימת לקוחות של החברה, יצר עמם קשר, הציע להם שירותים שונים כביכול בשם החברה ותוך התחזות כמי שפועל מטעמה, ואף גבה מהם כספים בדרכים שונות כל הנראה לחשבונות בנק בחו”ל.

לטענת התובעת הנתבע עשה כן באמצעות גניבת פרטי לקוחותיה ומידע אודותיהם המצוי ברשותה, וכן באמצעות שימוש בטלפון נייד, תוך שימוש בשמות בדויים, כתובות, דוא”ל שונות ומספרי טלפון שונים, תוך שימוש ביישומון Whatsupp, והכול במטרה לטשטש את עקבותיו ולהקשות על זיהויו.

לטענת התובעת הנתבע ביצע מעשים חמורים העולים אף כדי עבירות פליליות כגון הוצאת כספים במרמה וגניבה, ועוולות אזרחיות נזיקיות שביצע כנגדה, כגון גזל סוד מסחרי, תרמית ועוד, והסב לה נזקים ממוניים ושאינם ממוניים בשווי העשוי להסתכם במיליוני שקל.

בית המשפט מתבקש לאסור על הנתבע בצו מניעה לעשות כל שימוש במידע של החברה, להעביר כל מידע הנוגע לחברה לכל צד שלישי, וכן צו האוסר עליו לפנות ללקוחותיה. בית המשפט מתבקש עוד להתיר לחברה לפצל את סעדיה מאחר וטרם התבררו לה מלוא נזקיה כתוצאה ממעשי הנתבע, כך שיתאפשר לה להגיש כנגדו בעתיד תביעה כספית.

Be the first to comment

Leave a Reply