מנורה מבטחים פנסיה וגמל משיקה את “מיס פנסיה” – המותאמת לנשים

חבילת הפנסיה נועדה למקסום החיסכון לפנסיה והבטחת עתידן הכלכלי ממצאי מחקר שערכה הקרן מצביעים כי הפנסיה של הגבר צפויה להיות גבוהה בכ-40% מהפנסיה של האישה. יעל גרינולד, משנה למנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל: מדובר בבשורה צרכנית לציבור הנשים בישראל

מנורה מבטחים
מנורה מבטחים

מנורה מבטחים פנסיה וגמל השיקה היום (יום ג’) חבילת פנסיה חדשה  “מיס פנסיה“: תכנית פנסיה ייחודית המיועדת לנשים בלבד. חבילת הפנסיה באה לתת מענה לפערים הקיימים בין ציבור הנשים והגברים בישראל, כגון:  תנאי שכר, פנסיה נמוכה יותר בגיל פרישה, תוחלת חיים ארוכה יותר, שיעור השתתפות בכוח העבודה נמוך יותר ביחס לגברים, שיעור השתתפות בעבודה חלקית גבוה יותר מגברים, חופשות לידה ועוד.

במנורה מסבירים, כי פערי השכר בין נשים לגברים בישראל הן בעיה ידועה ומוכרת, אך מעטים מאתנו ערים להשלכה הדרמטית של אותם פערי שכר על הפקדות לקופות הפנסיה ועל גובה הפנסיה שיינתן בעת היציאה לגמלאות. במטרה לסייע לנשים לצמצם את הפער בקצבת הפנסיה, מנורה פיתחה, לראשונה בישראל, חבילת פנסיה המותאמת לנשים, המתייחסת למאפייניו האישיים והייחודיים של ציבור הנשים בישראל. כך מקווים במנורה להעלות את מודעות הנשים לפער המובנה בפנסיה וליידע אותן כי ישנן דרכים לצמצמו על מנת להבטיח את עתידן הכלכלי בעת פרישתן. בנוסף, במהלך השנה תקיים מנורה סדנאות ייעודיות לנשים בנושא הפנסיה והתנהלות פיננסית נכונה.

ממנורה נמסר, כי חבילת “מיס פנסיה” משכללת את מאפייניהן הייחודיים של נשים כגון: חופשות לידה, הפסקות עבודה, משרות אם, גיל פרישה ותוחלת חיים ומתאימה תכנית פנסיה אישית. הנשים בחבילת מיס פנסיה ייהנו מפגישה פנסיונית אישית, עם צוות מתכננים פנסיוניים מוסמך ומקצועי ועם סוכני הביטוח של החברה, אשר ייתנו להן את הכלים להבין יותר את מצבן הפיננסי, ולאחר מכן, ינתחו עבורן את מגוון האפשרויות העומדות בפניהן להגדלת הפנסיה ולהתאמת הכיסויים הביטוחים לצרכי האישה ומשפחתה.

עוד נקודות אליהן יתייחסו בפגישה הפנסיונית: אי משיכת פיצויי פיטורין; הגדלת  ההפקדה האישית לפנסיה ל-7%; הנחה בדמי הניהול בפנסיה, שמירת קרן ההשתלמות לפנסיה; הפקדה באופן עצמאי לקרן הפנסיה ועוד. כמו כן, תינתן הטבה ייחודית בדמי הניהול למי שתבחר להוסיף הפקדה פרטית בקרן הפנסיה, בנוסף להפקדות ממקום עבודתה, לצורך הגדלת הפנסיה העתידית שלה. בנוסף  במסגרת ההטבות בתוכנית מיס פנסיה : כיסוי ביטוחי מקיף לאובדן כושר עבודה ולמקרה פטירה, הטבה ייחודית בעת מעבר בין עבודות, מוקד רפואי 24/7, שירות רופא עד הבית, חוות דעת שניה בחו”ל.

מנורה מבססת את החלטתה על נתוני מחקר שערכה בקרב חצי מיליון מבוטחי הקרן ומהם עולים הבדלים משמעותיים בגובה הפנסיה הצפויה בין נשים לגברים. כך למשל, בקבוצת הגיל 30, הפער בין נשים לגברים יגיע בעת הפנסיה ל-38%, כאשר נשים ייהנו מפנסיה של 4,626 שקל לעומת גברים שייהנו מפנסיה של 7,417 שקל, פער של 2,791 שקל. בקבוצת הגיל 40 הפער מטפס ל-42% (גברים יקבלו פנסיה של 7,204 שקל לעומת נשים שיקבלו כ- 3,000 שקל פחות, 4,146 שקל בלבד), ובקבוצת הגיל 50 הפער גבוה אף יותר: 52% בממוצע.

במנורה מסבירים את הפערים בגובה הפנסיה בכמה פרמטרים. ראשית, פערי שכר בין גברים לנשים מייצרים פער משמעותי בגובה ההפקדות לקרן הפנסיה. פערי השכר בין גברים ונשים נעים בין 14% ל-26% לטובת הגבר, כאשר הפער הולך וגדל ככל שמתקרב גיל הפרישה. לכך מתווספת העובדה שנשים עובדות לעתים קרובות במשרות חלקיות ומפוצלות, ושהקריירות שלהן נעצרות לפעמים לשנים ארוכות לטובת גידול הילדים.

סיבה מהותית נוספת  היא גיל הפרישה: גיל הפרישה לנשים עומד על 62 ואילו של הגברים על 67, כך שלאשה יש חמש שנים שבהן היא מושכת כספים מקופת הפנסיה, בעוד הגבר מפקיד לקופה בנוסף, תוחלת החיים לנשים גבוהה יותר משל הגברים בכארבע שנים, שגם אותן יש לקחת בחשבון. התוצאה היא פער שיכול להגיע ל-40% בחיסכון בין גברים לנשים בתנאים פיננסיים זהים.

יעל גרינולד

יעל גרינולד, משנה למנכ”ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל: “אנו שמחים להיות הראשונים לפתח חבילת פנסיה המותאמת אישית לציבור הנשים בישראל. מאפייני התעסוקה של נשים בישראל שונים ולכן נולד הצורך להתאים עבורן חבילת פנסיה שתהיה אופטימאלית ותמקסם את זכויותיהן בגיל העבודה ובגיל הפרישה. ללא ספק, מדובר בבשורה צרכנית לציבור הנשים בישראל וכקרן הפנסיה הגדולה בישראל, אנו שמחים להוביל מהלך זה”.

Be the first to comment

Leave a Reply