מפוטרת בבורסה תובעת את ההנהלה לאחר שהואשמה בעשיית כשפים

על פי התובעת, גורם בהנהלה התבטא נגדה בגסות ביחס למוצאה העדתי (מרוקו) היא נודתה והרגישה לא שייכת למחלקת המסחר בה עבדה. בא כוחה של התובעת, בעקבות האישומים על פיזור מלח: שפיכת מלח אינה ידועה כסמל לקללה אלא דווקא לברכה

המפוטרת הואשמה בכשפים צילום אילוסטרציה. מקור Pixabay
המפוטרת הואשמה בכשפים צילום אילוסטרציה. מקור Pixabay

כלכלנית ביחידה לשיטות ומסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב מבקשת מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב סעד זמני לביטול פיטוריה. במבוא לבקשה נאמר כי עניינה במניעת פיטורי המבקשת, עובדת קבועה בבורסה בעלת ותק של 16 שנים, וזאת בשל עלילה שטפלו עליה כי שפכה מלח על רצפת משרדו של הממונה עליה, רובי גולדנברג, מה שפורש על ידי הבורסה כאילו נעשה במטרה לגרום לכישוף שיגרום לו נזק.

לדברי העובדת לשעבר הנהלת הבורסה אף הגדילה לעשות והשתמשה במחאה הטבעית שלה נגד העוולה שבוצעה נגדה, כסיבה נוספת לפיטוריה. לטענתה, פיטוריה שנכנסו לתוקף באופן מיידי לפני כ-10 ימים, אף נעשו בניגוד להסכם הקיבוצי.

המפוטרת מציינת כי מערכת היחסים שבינה לבין גולדנברג לא הייתה טובה והלה אף התבטא בגסות ביחס למוצאה העדתי (מרוקו) היא נודתה והרגישה לא שייכת למחלקת המסחר בה עבדה, חברים לעבודה פחדו להתקרב אליה, היא הייתה בודדה ונרדפת, ונגרם לב סבל נפשי קשה ביותר.

התובעת שימשה ככלכלנית בבורסה. צילום אילוסטרציה
התובעת שימשה ככלכלנית בבורסה. צילום אילוסטרציה

לטענתה בסוף חודש פברואר זימן אותה מנכ”ל הבורסה לשיחה שבמהלכה האשים אותה בשפיכת מלח במשרדו של הממונה עליה רובי גולדנברג, וכל הכחשותיה לא הועילו, ובסיומה של השיחה הודיע לה המנכ”ל על השעייתה. לדבריה היא פנתה אל הנהלת הבורסה באמצעות באת כוחה וטענה בין היתר כי גולדנברג מתנכל לה ומתעמר בה, וכי היא מכחישה את הטענה לפיה שפכה מלח על רצפת משרדו. בתגובה נשלחה לה הודעת השעיה בה נטען כי שפכה מלח על שולחנו ועל רצפת משרדו של גולדנברג מתוך אמונה ושאיפה שבעקבות  “טקס” זה יאונה לו רע, וכי הנהלת הבורסה רואה במעשה זה משום חציית קו אדום ועבירת משמעת חמורה ביותר.

עוד טענה הנהלת הבורסה כי העבודת נצפתה כשהיא הולכת במסדרון כשכף ידה סגורה ואוחזת דבר מה, נכנסת למשרדו של גולדנברג ויוצאת לאחר זמן קצר. לדברי ההנהלה, כבר הגיעו לגורמים בבורסה ידיעות על כך שבעבר קלינסקי ביצעה מיני טקסים מסוג זה כנגד אחרים, מתוך שאיפה ואמונה שעקב כך יאונה להם רע.

בפנייה לבית הדין באמצעות עו”ד צבי פשדצקי נאמר כי לא ניתן להעלות על הדעת כי המבקשת ביצעה אקט פולחני של כישוף כנגד הממונה עליה רובי גולדנברג, ובמיוחד תמוה הדבר לנוכח העובדה ששפיכת מלח אינה מקובלת כלל כסמל לקללה אלא דווקא לברכה.

לטענת קלינסקי יגרמו לה נזקים אדירים אם תפוטר בהיותה אם חד הורית, מפרנסת יחידה שקיום משפחתה תלוי בה. לדבריה למען לא ייפגעו זכויותיה לשווא כתוצאה ממהלכים משוללי כל תוקף משפטי, מתבקש בית הדין להוציא צו מניעה זמני כנגד פיטוריה, ולהורות להנהלת הבורסה להוסיף ולהעסיק אותה בתפקידה הנוכחי ו/או בתפקיד שווה ערך שיהיה מקובל עליה בהתאם למלוא היקף משרתה, וזאת עד להכרעה הסופית בסוגיה.

 

בבורסה בחרו שלא להתייחס לאמור.

Be the first to comment

Leave a Reply