משלחת ישראלית עסקית רשמית ראשונה בביקור בבחריין בהזמנת הממשל

היסטוריה בבחריין: את המשלחת מובילים יו"ר מכון הייצוא, אדיב ברוך; נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר; מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר; ומשתתפים בה שותף מנהל בקרן ויולה פינטק, דני צידון; מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני; יועץ בכיר לשגריר האמריקאי בישראל ומנהל קרן אברהם לקידום היחסים הכלכליים באזור, אריה לייסטון; אסף אזולאי וקרן מזור מבנק הפועלים

המשלחת העסקית בבחריין:נשיא התאחדות התעשיינים ד"ר רון תומר, מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר, שר הכלכלה והמסחר של בחריין זיאד אל זיאני, יו"ר מכון היצוא אדיב ברוך, יועץ בכיר לשגריר האמריקאי בישראל ומנהל קרן אברהם לקידום היחסים הכלכליים באזור אריה לייסטון

היסטוריה ביחסי המדינות בחריין-ישראל: משלחת עסקית רשמית ראשונה מישראל נחתה אתמול (ד’) במנאמה בירת בחריין, ונפגשה עם שר הכלכלה והמסחר של בחריין, זיאד אל זיאני (H.E Zayed AL Zayani), וכן עם בכירי הבנקאות והעסקים במקום.

את המשלחת מובילים יו”ר מכון הייצוא, אדיב ברוך; נשיא התאחדות התעשיינים, ד”ר רון תומר; מנכ”ל בנק הפועלים, דב קוטלר; ומשתתפים בה שותף מנהל בקרן ויולה פינטק, דני צידון; מנכ”ל קבוצת הראל, מישל סיבוני; יועץ בכיר לשגריר האמריקאי בישראל ומנהל קרן אברהם לקידום היחסים הכלכליים באזור, אריה לייסטון; אסף אזולאי וקרן מזור מבנק הפועלים.

מטרת המשלחת הינה קידום היחסים העסקיים בין המדינות, בדגש על שיתופי פעולה בין הבנקים על מנת שאנשי עסקים יוכלו להתחיל ולסחור. בחריין היא מרכז פיננסים אזורי, והכריזה על רצונה לפתח ולקדם את תחום הפינטק.

בהודעה לעיתונות אשר פרסם היום שר הכלכלה והמסחר של בחריין, זיאד אל זיאני, קידם בברכה את המשלחת הכלכלית הראשונה מישראל וציין כי בניית היחסים הכלכליים בין שתי המדינות היא צעד חשוב לביסוס הסכמי השלום. לדברי השר אל זיאני, בחריין וישראל רואות פוטנציאל עסקי גדול בביסוס הקשרים המסחריים והפיננסים וכי הביקור היום הוא פתח להידוק הקשרים הכלכליים בין שתי המדינות”.

מנכ”ל בנק הפועלים, דב קוטלר, אמר: “היחסים עם בחריין הם הזדמנות אדירה עבור אנשי עסקים ישראליים בדגש על חברות פינטק, והם בהמשך למאמצים של בנק הפועלים לפתח עסקים חדשים עבור לקוחותיו עם המדינות באזור. מצאנו אצל המארחים רצון לבנות עסקים משותפים”.

יו”ר מכון הייצוא, אדיב ברוך, אמר כ “השוק האמירתי ואיתו השוק של העולם הערבי כולו, מהווה הזדמנות אדירה לכלכלה הישראלית בכלל ולייצוא בפרט. בניית האמון במהלך הפגישות שלו כאן במשלחת העסקית הראשונה, היא תחילתה של מערכת יחסים ארוכת טווח שתשרת את ככלל היצואנים”.

נשיא התאחדות התעשיינים ויו”ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד”ר רון תומר, אמר כי: “אנו רואים בשיתוף הפעולה עם הבחריינים הזדמנות אדירה לתעשייה הישראלית, של קידום משותף של הכלכלות. מצאנו שותפים אמיתיים לדרך המעוניינים להתקדם יחד ונפעל שכך יהיה”.

Be the first to comment

Leave a Reply