נבין מערכות תובעת את המנכ”ל לשעבר: גרף תגמולים מילואים שלא כדין, משך שכר על בסיס החלטות עלומות

נציגי החברה טוענים שהנתבע התחזה למנכ"לה ונטל מסמכים השייכים לה ממשרד עורכי הפטנטים שלה. תגובת שי רונן המנכ"ל: התובעים נכונים לפגוע בחברה, בשיתופי הפעולה שלה ובעסקאותיה העתידיות רק מתוך ניסיון לפגוע במייסד על בסיס טענות לא מוצדקות

האשמות על גזענות בבנק דיסקונט. תמונה: Pixabay

חברת ההזנק נבין מערכות מתל אביב שעיקר עיסוקה בפיתוח אפליקציית ניווט המאפשרת ניווט בתוך מבנים ומחוצה להם תוך מיפויים באופן אוטומטי, הגישה תביעה בסך 845 אלף שקל כנגד מנכ”לה לשעבר ואחד ממייסדיה, שי רונן תושב בנימינה. לטענת החברה רונן שכיהן בה כדירקטור ועבד בה כמנכ”ל עד למחצית חודש פברואר, ניצל לרעה את האמון הרב שניתן בו על ידה וכן את סמכויותיו והרשאותיו מכוח תפקידו בחברה, וגנב מכספי החברה בהיקף עצום וחסר תקדים.

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נאמר כי בדיקה שערכה החברה העלתה כי מלבד מאות אלפי שקלים שגנב הנתבע מהחברה אם באמצעות ביצוע משיכות מחשבונה בבנק ואם באמצעות שימוש בכרטיס אשראי של החברה לצרכיו האישיים, לקתה התנהלותו של הנתבע בכשלים משמעותיים נוספים.

זאת לרבות בכל הנוגע לתגמולי מילואים שגרף בנוסף לשכר מלא שקיבל מהחברה וחלף המצאת טפסי 3010 לחברה (על מנת שהחברה תתבע עבורו את התגמולים מהמוסד לביטוח לאומי), תשלומי שכר ביתר על בסיס החלטות עלומות שקיבל בעצמו, סירוב להמציא אישורי מחלה ועוד. בתביעה נאמר כי החברה שטחה בפני הנתבע את חשדותיה כלפיו והוא הודה במעשיו מספר פעמים ובפני מספר גורמים, תוך שהוא חולק על היקפי הסכומים אותם גנב מהחברה, ובעודו ממשיך לגנוב כספים מחשבונה בבנק.

לדברי החברה היא ניהלה עם הנתבע דין ודברים במשך תקופה ארוכה על מנת להסדיר את המחלוקת בצורה מוסכמת, מכובדת, ודיסקרטית, ואולם התברר לה כי הנתבע מהתל בה ומושך את הזמן מבלי שיש בכוונתו להשיב לה את כספה או לפצותה בגין נזקיה.

במקביל, נאמר בתביעה, הסתיימה העסקת הנתבע בחברה והוא מצידו המשיך בהתנהלותו הנפשעת. כך טוענת החברה כי הנתבע התחזה למנכ”לה ונטל מסמכים השייכים לה ממשרד עורכי הפטנטים שלה. כמו כן התחזה הנתבע למנכ”ל החברה בפני ענקית טכנולוגיה, לא השיב לחברה מידע ורכוש השייכים לה, ועוד. לפיכך לא נותרה בידי החברה ברירה אלא להגיש כנגדו תלונה במשטרה בגין התנהלותו, וכן להגיש את תביעתה זו לבית הדין.

בית הדין מתבקש לחייב את הנתבע להשיב לחברה סך של 812,573 שקל בגין הכספים שגבה ממנה, לחייבו בתשלום פיצוי בלתי ממוני בשל הפרת חובת הנאמנות והאמון המוטלות עליו כעובד החברה, להצהיר כי פיצויי הפיטורים ודמי ההודעה המוקדמת נשללו ממנו כדין תוך השבה של 33 אלף שקל נוספים, וכן להורות לו להשיב לחברה את מלוא המידע, החומר המקצועי, והרכוש שלה המצוי ברשותו.

תגובת רונן: “מדובר בתביעה מופרכת ומרושעת, שהיא לא יותר ממאמץ לסילוק הממציא, המייסד והמנכ”ל מהחברה שהקים, רגע אחרי שהתברר שיש סיכוי ממשי למכור אותה. לא במקרה התביעה מוגשת בדיוק ביום בו מפחיתים את שווי החברה במחשכים פי 30. התובעים נכונים לפגוע בחברה, בשיתופי הפעולה שלה ובעסקאותיה העתידיות רק מתוך ניסיון לפגוע במייסד על בסיס טענות לא מוצדקות ולאחר מסכת איומים. הפעולות הכספיות שנרשמו כדין בספרי החברה נופחו במסגרת חיסול חשבונות אישי ולא ענייני”.

Be the first to comment

Leave a Reply