נחתם הסכם פשרה: כמה ישלם משרד רואי החשבון ששימש כרו”ח מבקר בקבוצת ענבל אור?

ענבל אור צילום מסך
ענבל אור צילום מסך

מנורה מבטחים תשלם לקופת הפירוק של קבוצת ענבל אור 11.5 מיליון שקל בשם מבוטחתה – משרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח. על פי הסכם הפשרה בין הצדדים, שאושר בבית המשפט, משרד רוה”ח ישלם 11.5 מיליון שקל, ללא ניהול הליך משפטי, ובלי להודות בטענות מי מהצדדים. משרד שטיינמץ עמינח מבוטח במנורה מבטחים בביטוח אחריות מקצועית. התשלום יבוצע, ככל הנראה, על חשבון מבטח המשנה של אותה עסקה.

המשרד שימש כרו”ח מבקר בקבוצת ענבל אור בעת ובתקופה שקדמה לקריסת החברה. עו”ד איתן ארז, מפרק קבוצת ענבל אור, העלה טענות על אופן הביקורת של משרד רואי החשבון על קבוצת הנדל”ן, כאשר בסופו של ההליך המשפטי הושגה הפשרה האמורה.

בהודעת הבהרה שפרסם משרד שיינמץ עמינח נכתב: “משרד שטיינמץ-עמינח החליט לכרות את הסדר הפשרה, על אף הספק הרב בנוגע לקשר הסיבתי, ובעיקר נוכח רצונו להימנע מהליך משפטי ארוך וסבוך, שבאופן טבעי היה כרוך בפרסומים בלתי מוצדקים על אודותיו. המשרד מפיק לקחים מקצועיים באופן מתמיד במהלך העבודה השוטפת, כפי שעשה במקרה הנוכחי וכפי שימשיך לעשות בעתיד. זה מה שהופך את משרד שטיינמץ-עמינח למקצועי ולאחד המובילים בתחומו. המשרד משקיע מאמצים רבים להעניק ללקוחותיו שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר, והדבר ניכר בקצב הצמיחה ובשביעות הרצון הגבוהה של לקוחותיו. אנו מפיקים לקחים מקצועיים באופן מתמיד במהלך העבודה השוטפת, כפי שעשינו במקרה הנוכחי. תהליך זה, לצד אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, הפכו את הפירמה לצומחת ביותר בתחומה בישראל”.

תגובת מנורה מבטחים לא התקבלה עד כה.

Be the first to comment

Leave a Reply