נחתם הסכם קיבוצי בהפניקס: תבוטל הפחתת השכר שנקבעה בגין הקורונה, כוח העבודה יצומצם

הפניקס מעסיקה כ-4,900 עובדים נכון לסוף 2019, על פי ההסכם, 10% מהעובדים יפרשו ויקבלו תנאי פרישה בהיקף עשרות מיליוני שקלים, תוספת השכר שנקבעה ל-2020 במסגרת ההסכם הקיבוצי מבוטלת. אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס: אנו נוקטים צעד זה בלב כבד, מתוך משבר שנכפה עלינו, וזאת כדי לשמור את החברה כחזקה ומובילת שוק

ביטול הפחתות שכר והקטנת כוח האדם ב-10% מתוך 4,900 עובדים הן מבין ההכרעות העיקריות שהוחלטו במסגרת ההסכם הקיבוצי החדש של הפניקס. הנהלת הפניקס, ועד החברה וההסתדרות חתמו אתמול (ג’) על הסכם קיבוצי חדש. כמו כן הוחלט שההנהלה הבכירה בהפניקס תמשיך לכהן בשכר מופחת בחצי השנה הקרובה, עד לינואר 2021. שכר המנכ”ל ושכר היו”ר יופחתו עד ליוני 2021.

על פי החברה, צמצום כוח האדם ישפר את שיעורי הצמיחה והרווחיות בחברה ויאפשר המשך הובלה של שוק הביטוח בישראל בשנים הקרובות. צמצום מצבת העובדים יתבסס על תוכנית פרישה מרצון לעובדים.

הפחתת השכר בשיעור של 6% שבוצעה לעובדים בעקבות המשבר הכלכלי תבוטל ושיעור ההפחתה יוחזר רטרואקטיבית ממשכורת חודש מאי. כמו כן נקבע, כי תוספת השכר שנקבעה ל-2020 במסגרת ההסכם הקיבוצי מבוטלת ואילו תוספת השכר ב-2021 תעודכן לשיעור ממוצע של 4.7% (במקום 3.4%).

הנהלת הפניקס גם הודיעה, כי היא מאריכה את תקופת ההפחתה של שכר המנהלים הבכירים בחצי שנה עד לינואר 2021 וההפחתה למנכ”ל וליו”ר תוארך עד ליוני 2021.

ועד העובדים והחברה ימשיכו להעמיד לטובת העובדים את קרן הרווחה לעובדים במצוקה, שהוקמה בתחילת משבר הקורונה וכבר סייעה ליותר מ-900 מעובדי הפניקס. דירקטורים המייצגים את בעלי השליטה הודיעו כי ויתרו על שכרם בשנת 2020 לטובת הגדלת קרן הסיוע לעובדים, בסכום נוסף של כמיליון שקל, המעמיד את הקרן עתה על כ-8.5 מיליון שקל.

בהתאם להסכם, העובדים הקבועים יקבלו תנאי פרישה מוגדלים בהתאם לתנאים שסוכמו בין הצדדים בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים. גם העובדים הלא קבועים יקבלו מענק פרישה מוגדל. כמו כן, לכלל העובדים הפורשים יינתנו ליווי והכוונה תעסוקתית על מנת לסייע במציאת מקום עבודה חלופי וייעוץ פנסיוני. לעובדים מעל גיל 57 יינתנו גם ליווי וייעוץ בתכנון פיננסי של תהליך הפרישה.

על רקע המשבר הכלכלי פעלה הפניקס בחודשים האחרונים לצמצם את הוצאותיה בכל תחומי הפעילות.

מרבית עובדי החברה שהוצאו לחל”ת הוחזרו, והשאר, שאינם כלולים במהלך זה, ישובו לעבודה עד סוף יולי. החברה מעריכה שסך תוכניות ההתייעלות בהם נקטה מביאים לחיסכון של כ-150  מיליון שקל.

אייל בן סימון, מנכ”ל הפניקס: “עם פרוץ משבר הקורונה נקטנו בשורה נרחבת של מהלכים שנועדו לצמצם את הוצאות החברה, תוך מאמץ מרבי למנוע פגיעה בעובדים. אולם לנוכח המציאות המשתנה של ענף הביטוח והמשבר הכלכלי הרחב במשק הישראלי, אנו נאלצים בצער רב להקטין את מצבת עובדי החברה. זאת, לצד קיטון בהוצאות אחרות וצעדי התייעלות נוספים. בהסכם המשותף אליו הגענו עם ועד העובדים וההסתדרות, סוכמה תוכנית פרישה מרצון, אשר נועדה להבטיח שהעובדים הפורשים יסיימו עבודתם בכבוד ובתנאים הוגנים. אנו נוקטים צעד זה בלב כבד, מתוך משבר שנכפה עלינו, וזאת כדי לשמור את החברה כחזקה ומובילת שוק, המכוונת לאתגרי העתיד”.

Be the first to comment

Leave a Reply