נמשך מאבק המנופאים: ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה

הסכסוך הוכרז על רקע המבוי הסתום במו"מ להסדרת תנאי העסקתם של כ-1,200 המנופאים בכל אתרי הבנייה בארץ . יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: לא ניתן יד להמשך אוזלת היד מצד המדינה בתחום הבטיחות בענף

השופט: "בהעדר תלושי שכר אין לנו ספק שעסקינן בסיטואציה משפטית מורכבת"
השופט: "בהעדר תלושי שכר אין לנו ספק שעסקינן בסיטואציה משפטית מורכבת"

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בענף הבניין, החל על כ-1,200 מנופאים ומפעילי עגורן צריח הפרוסים באלפי אתרי הבנייה ברחבי הארץ. ברקע לסכסוך מבוי סתום במשא ומתן המתנהל מזה כחצי שנה מול התאחדות בוני הארץ, להסדרת מכלול תנאי העסקתם של המנופאים, לרבות נושא הבטיחות של העובדים, במסגרת הסכם קיבוצי.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר: “ההסתדרות מחויבת להמשיך ולהגן על כל פועלי הבניין בכלל ועל אוכלוסיית המנופאים בפרט. מדובר פה בחיי אדם ובתנאי העסקה בסיסיים ומכבדים של עובדים שהיו עד עתה שקופים. לא ניתן יד להמשך אוזלת היד מצד המדינה בתחום הבטיחות בענף. ההסתדרות תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה בכדי לדאוג לבטיחות המנופאים ועובדי ענף הבנייה”.

יו”ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל, אמר: “תנאי ההעסקה של המנופאים קשים מנשוא, האכיפה בתחום מצד המדינה חסרה עד לא קיימת וכבר באה לידי ביטוי באובדן חיי אדם. אם לא די בכך, לאחרונה אף נפגע שכרם של המנופאים על ידי חברות כוח האדם בתחום. לא נותרה בידינו ברירה אלא לנקוט בצעדים ארגוניים על מנת להגן על העובדים”.

ועד הפעולה של המנופאים: “זהו סכסוך עבודה ראשון מסוגו בהיסטוריה של מדינת ישראל שדרש אומץ רב מצד ההסתדרות החדשה, בייחוד לאור התנהלותה של התאחדות בוני הארץ ובחסות כושר ההרתעה האפסי של רשויות החוק”.

תגובת התאחדות בוני הארץ לא התקבלה במערכת. התגובה תתפרסם כאשר תתקבל.

Be the first to comment

Leave a Reply