סגן מנהל רשות החברות פנה לבית המשפט כדי להקפיא אל הליכי המכרז לתפקידו

הטענה: נערך לו ראיון קצר בזום, לעומת שאר המועמדים שזכו ליום הערכה מסודרת.

יאיר אידר סגן מנהל רשות החברות מבקש מבית הדין האזורי לעבודה בירושלים להורות לנציבות שירות המדינה להקפיא את הליכי המכרז הבינמשרדי לתפקיד סגן מנהל רשות החברות הממשלתיות, בטענה להתנהלות לא תקינה של הנציבות.

לטענת אידר ששימש קודם לתפקידו הנוכחי בתפקיד כלכלן באגף התקציבים במשרד האוצר, התנהלות הנציבות הביאה למצב בלתי אפשרי בו הליך המכרזי נגוע בפגמים רבים, לרבות פגיעה קשה בשוויון ההליך המכרזי ואפלייתו בייחס למועמדים אחרים במכרז.

האפליה לדברי אידר באה לידי ביטוי הן בניגוד עניינים קשה של מכון המיון אדם מילא בעניינו, והן בעובדה לפיה הוא ביצע מבחני מיון במתכונת מצומצמת שכללה ריאיון קצר באמצעות ה-ZOOM על ידי מאבחנת במכון ומספר שאלונים ממוחשבים, בניגוד למועמדים אחרים במכרז שביצעו מבחני הערכה מלאים ומקיפים.

לטענת אידר הוא היה שותף מתוקף תפקידו למאות ראיונות עם פסיכולוגיות\מאבחנות מהתחום הניהולי של מכון אדם מילוא, והיתה לו עבודה משותפת רבה עם אותן מאבחנות של המכון. במסגרת זו הוא העביר ביקורת רבה על אופן התנהלות הראיונות ואופן הסקת המסקנות של צוות הפסיכולוגיות שלדעתו המקצועית היה חובני ונעשה כלאחר יד.

בנוסף מציין אידר הוא היה שותף לעשרות הליכי איתור מנכל”ים לחברות הממשלתיות במכון אדם מילוא כנציג רשות החברות, ושיקף בפני החברות הממשלתיות את דעתו הלא חיובית על מקצועיותו של המכון, דבר שבמקרים מסוימים גרם לכך שנבחרו במקום אדם מילא מכוני מיון אחרים.

לדברי אידר הוא התריע על ניגוד העניינים של מכון אדם מילא וביקש להיבחן במכון מיון אובייקטיבי עוד טרם נבחן שם, ואולם הנציבות התעלמה במפגין מכל פניותיו.

אידר מבקש להשהות את הליכי המכרז ולהורות על הקפאת שלב ועדת הבוחנים עד להכרעה בהליך העיקרי. בהליך זה מתבקש בית הדין להורות לנציבות לקבוע כי תוצאות הליך המיון שביצע אידר בחודש יוני 2018 במכן המיון פילת במסגרת התמודדתו למכרז במגזר הציבורי לתפקיד ניהולי בכיר, הן שיכריעו האם הוא יעבור לשלב הבא במכרז הנדון- קרי שלב ועדת הבוחנים. עוד מתבקש בית הדין לקבוע כי לא ניתן לבצע לחלק מהמועמדים במכרז האמור מבחני מיון ב-ZOOM, ולחלקם האחר מבחני התאמה מלאים ומקיפים.הדיון בבקשה נקבע ליום ה’ השבוע ואולם הצדדים ביקשו לדחות את מועד הדיון ואת הגשת תגובת הנציבות לבקשה. זאת בנימוק לפיו הם מקיימים הידברות ביניהם על מנת לנסות ולייתר את ההליך,  וכי טרם נקבעה ועדת הבוחנים למכרז.

תגובת הנציבות: תשובתנו תינתן לביה”ד לעבודה.

Be the first to comment

Leave a Reply