סדנאות ההכנה לפרישה של עמותת פעמונים בשיתוף עם רשות שוק ההון תופסות תאוצה

טל הרן, מנהלת התכנית בעמותת פעמונים, לפוליסה: היעד ל-2018 הוא קיום 80 סדנאות בהשתתפות של עד 25 איש בסדנה

הכנה לפרישה - עמותת פעמונים. צילום: ועד עובדי כלל
הכנה לפרישה - עמותת פעמונים. צילום: ועד עובדי כלל

סדנאות ההכנה לפרישה של עמותת פעמונים בשיתוף פעולה עם רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון, תופסות תאוצה. מאז מאי 2017 נערכו כ-25 סדנאות בהשתתפות של כ-10-12 אנשים בממוצע. טל הרן, מנהלת התכנית בעמותת פעמונים, אמרה בשיחה עם פוליסה כי היעד ל-2018 הוא קיום 80 סדנאות בהשתתפות של עד 25 איש בכל סדנה.

טל הרן, מנהלת סדנאות הפרישה בעמותת פעמונים
צילום: עמוד הפייסבוק של רשות שוק ההון

הרן הסבירה, כי הסדנה מיועדת לאנשים שנמצאים כשנה לפני הפרישה, במטרה לתת להם כלים לקבל החלטות מושכלות – בעיקר עקב ההבנה כי צעד שננקט ערב הפרישה הינו במקרים רבים בלתי הפיך (כגון בקשת קצבה מביטוח לאומי או החלטה לגבי משיכת כספים מקרן פנסיה חדשה). הרן הסבירה, כי ההכוונה בקורס מתייחסת רק לתכניות פנסיה חדשות (קרנות פנסיה חדשות, קופות גמל וביטוחי מנהלים), וכי הייעוץ אינו נוגע לפנסיות תקציביות או קרנות פנסיה ותיקות.

את התכנית מובילה עמותת פעמונים, בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי, רשות שוק ההון, המוסד לביטוח לאומי והג’וינט-אשל (שותפות של הג’וינט והממשלה לטובת אוכלוסיית הקשישים).

היוזמה יצאה לדרך בינואר 2017, ובמאי אותה שנה החלה פעמונים לקיים את הסדנאות הראשונות.  גם רשות שוק ההון מקדמת בימים אלה בעמוד הפייסבוק שלה את סדנאות הפרישה.

Be the first to comment

Leave a Reply