סכסוך העבודה בביטוח ישיר: חברת הביטוח הגיעה להסכמות עם ההסתדרות; תפצה את הארגון ב-110 אלף שקל

במסגרת ההסכמות, משכה ההסתדרות את התביעה נגד ביטוח ישיר לאחר הבהרת החברה כי הפעילות לטובת ההתארגנות לא תופרע על ידה וכי היא תדאג לטפל בכל מקרה של פגיעה בחבר ועד פעולה שיובא לידיעת ההנהלה

ביטוח ישיר וההסתדרות הגיעו להסכמות שהביאו לסיום סכסוך העבודה בחברה. כך פרסמה חברת הביטוח היום (ה’) בבורסה.

במסגרת ההסכמות, משכה ההסתדרות את התביעה נגד ביטוח ישיר לאחר הבהרת החברה כי הפעילות לטובת ההתארגנות לא תופרע על ידה וכי היא תדאג לטפל בכל מקרה של פגיעה בחבר ועד פעולה שיובא לידיעת ההנהלה. בנוסף, תפצה ביטוח ישיר את ההסתדרות ב-110 אלף שקל.

במאי 2020, הגישה ההסתדרות בקשה לצו מניעה נגד הנהלת ביטוח ישיר בבית הדין האזורי לעבודה בבת ים. ההסתדרות ביקשה סעדים ארעיים זמנים וקבועים ופיצוי של 1.2 מיליון שקל ללא הוכחת נזק.

לטענת ההסתדרות, ביטוח ישיר נוקטת באמצעים שונים על מנת לסכל התארגנות עובדים בחברה. במסגרת הבקשה, עתרה המבקשת למתן צווים שעיקרם להורות לחברה להימנע מלסכל לכאורה את התארגנות העובדים , לרבות את פעילות חברי ועד הפעולה וביטול הליך פיטורים של חברים בוועד הפעולה.

בחודש האחרון, במסגרת המאבק נגד ההתארגנות, פנו חלק מעובדי החברה ביוזמתם לחברי כנסת כדי לבטל את חוק השליש. עד כה, העובדים זכו לתמיכתם של ח”כ אילת שקד וסגן יו”ר הכנסת שירן השכל. שתי האחרונות חתומות על הצעת חוק לשינוי חוק השליש שגורס כי קיים צורך להסכמת שליש מהעובדים כדי להקים ועד מייצג. החוק החדש מבקש לקבוע הסכמה מינימלית של חצי מהעובדים וההסכמה צריכה להתחדש אחת לשלוש שנים. הארגון למאבק ההתאגדות בביטוח ישיר מסר כי הוא מחזיק בחתימה של כמעט 605 מהעובדים נגד ההתנגדות.

מהאגף להתאגדות עובדים בהסתדרות נמסר היום: “אנו גאים מאוד בוועד העובדים האמיץ והנחוש של ביטוח ישיר ובטוחים כי בקרוב יחל עידן חדש ביחסי העבודה בחברה. אנו נפעל לחלוקת הכסף לטובת העובדים בביטוח ישיר ורווחתם. תודתנו העמוקה לעורכי הדין המעולים שליוו אותנו בתהליך, עו”ד תהילה בנישו ועו”ד יובל ברוק”.

התאגדות העובדים בביטוח ישיר מלווה על ידי רכזי ההתאגדות ענגי אוזן, רועי פרלמן וליאור סוורדלו.

Be the first to comment

Leave a Reply